EMRE EVET HAKKINDA 8 YIL 3 TABAN KADAR HAPİS İSTEMİ

? YANLIŞLIK örgütü lideri Sedat Peker’in basın danışmanı yerine bilinen Ahmet Emre Peki için savca hazırlandı. Kaknem Ahmet Emre Peki karşı “yanlişlik harıldamak üzere kurulan örgüte organ olma”ve “silahla isteyerek yaralama” suçlarından 8 sene 3 aya kadar hapisle cezalandırılması rica edildi.

Küçük Asya Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, “Ser Sedat Peker Cürüm Örgütü” için sormaca yürütülerek ülkü açıldığı ve bu davanın Rum 16. Vahim Ceza Mahkemesinde bitmeme ettiği belirtildi.

İddianamede kaka Ahmet Emre Tamam’un, cürüm örgütü lideri Peker’in Türkiye’den ayrılışı ve çeşitli sıkı dışı ülkelerinde firari olarak bulunduğu süreçlerde şahsen birlikte olduğu aktarıldı. Ahmet Emre Evet’un toplumsal medyayı hareketli şekilde kullandığı, örgüt lideri ile andıran bağlantılı ve iltisaklı olduğu kaydedildi. Dalavereli Ahmet Emre Tamam’un “Reis Bey Sedat Peker Yanlişlik Örgütü” ile angajmanlı olduğu, örgüte şahsen müzaheret ettiği, örgütün sosyal iletişim araçları işlerinde mesul olduğu iddianamede anlatıldı. Emre Olur’un Twitter hesabı üzerinden teşkilat aleyhine yazılar yazan gazeteci ve kişileri amaç alır nitelikte tweetler yayınladığı, bu şekilde örgütü deli dolu tutmaya ve örgütün faaliyetlerinin devam ettiğini göstermeye müteveccih toplumsal iletişim araçları paylaşımlarında bulunduğu anlatıldı. İddianamede, “Şüphelinin bu kapsamda içtimai medya hesapları üzerinden kestirmece 400 bin takipçiye ulaştığı, takipçi sayısı ile serbest kitlelere ulaşıp teşekkül propagandası yaparak örgüt üyelerini etkili tutmaya çalıştığı, antrparantez paylaşımlarında örgütün sosyete üzerinde varlığını hissettirmeye yönelik paylaşımlarda birlikte bulunduğu belirleme edilmiştir” ifadelerine dahi kayran verildi.

Sedat Peker’in Mürekkep Arap Emirlikleri’nde bulunduğu sırada talih yetkililerinin aldığı değişmeyen doğrulduğunda içtimai medya kullanımının kısıtlandığı hatırlatılan iddianamede, Sedat Peker’in toplumsal medyayı özlük hesaplarından kullanamadığı, içtimai medyada yayınlanmasını istediği metinleri nahoş Emre Olur’a WhatsApp’tan gönderdiği ve şüphelinin birlikte bu metinleri kendi sosyal iletişim araçları hesabından yayınladığı, bu şekilde teşekkül liderinin isteği ile örgütün amacı doğrultusunda akıntı ettiği vurgulandı.

İddianamede, ibret Emre Evet’un meydanda kaynaklarda ve basında örgüt lideri Peker’in basın danışmanı ve sorumlusu kendisine tanındığı anlatıldı. Emre Evet’un, cürüm örgütüne ait Adadolu Doğruluk Sarayında tanıdık davada sanık olan ara sıra kişilerle yakın ilişki içerisinde olduğunu gösteren HTS kayıtlarının bulunduğu dahi aktarıldı.

Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığına başvuran muamma tanığın beyanına düzlük verilen iddianamede, Emre Olur’un gazeteci Emre Erciş’in 2021 yılında İstanbul Fatih’dahi silahla yaralanmasına ait eylemde Sedat Peker’in talimatları doğrultusunda tevhit ettiği ve bu eylemde teşkilat kapsamında sorumlu olduğu anlatılırken, Ahmet Emre Peki’un, “cürüm harıldamak amacıyla kurulan örgüte örgen olma” ve “silahla bilerek yaralama” suçlarından 3 sene 3 aydan 8 sene 3 ayak tabanı kadar hapisle cezalandırılması temenni edildi.

Share: