Edremit Belediyesi’nden Kazdağları’nda Saflık Çalışması

Edremit Belediyesi, Milli Parklar ve Orman İşletme Müdürlüğü ile eş güdüm içerisinde Kazdağları’nda ince saflık çalışması yaptı.

Temizlik İşleri ekipleri, yaz döneminde orman yangını riskine cebin alınan methal yasağı kararının sona ermesiyle alay malay sıklıkla müzakere edilen Ot Tepesi, Kartalçimen Yaylası, Bolluca Mevkii ve Tozlu Yaylası Mevkii’nde temizlik yaptı, çöpleri topladı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Aslan, “Kazdağları bizim göz bebeğimiz, koruyup mukayyet olmak sunma balaban görevlerimizden. Ziyarete belirtik olduğu dönemlerde vatandaşlarımızın bati olarak kullandığı yerlere yararsız konteynerleri koyuyoruz. Periyodik aralıklarla temizlik yapıyoruz. Temiz tıpkı dünyada ve doğada gitmek yurttaş olarak hepimizin sunma katıksız hakkı. İlgili kurumlarımız ile iş birliği içerisinde huy harikası Kazdağlarımızın kirletilmemesi ve temiz tutulması için muktezi çalışmaları yapıyoruz. Fakat akman sancımak kadar kirletmemekte haddinden fazla önemli. Çevrenin kirletilmemesi ve bizden sonraki nesillere daha saf çevre tevdi zorunluluğunu unutmamalı ve üzerimize düşen görevi göre namına getirmeliyiz. Doğa harikası alanlarımızda, bariz alanlarda, piknik alanlarımızda yer kirliliği yaratmamak üzerine elan kırılan davranmalıyız” dedi.Share: