Edirne’de Kesintili Barhana Eş Güdüm Toplantısı yapıldı

Edirne’üstelik, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı’nın başkanlığında Ağır Aksak Göç Eş Güdüm Toplantısı yapıldığı bildirildi.

Edirne Valiliğinin açıklamasında, dün, Çataklı’nın başkanlığında Valiliğin toplantı salonunda yapılan toplantıya, Ilbay H. Kürşat Kırbıyık, Kırklareli Valisi Birol Ekici, 54. Mekanize Piyon Sancak Komutanı Tugay Mehmet Cihanoğlu, Barhana İdaresi Başkanı Dr. Cidal Adlı, Düzensiz Muhacir İzleme Ofis Başkanı Ahmet Küçükikiz, ilgili kat ve gurur müdürlerinin katıldığı kaydedildi.

Çataklı’nın, Kapıkule Çizik Kapısı’nda dahi Bulgaristan heyeti ile bir güruh gerçekleştirdiği belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Bulgaristan heyetine Sınırlar ve Göçten Sorumlu Nazır Yardımcısı Emil Ganchev’in başkanlık ettiği toplantıya, Uluslararası İşbirliğinden Sorumlu İçişleri Bakan Yardımcısı Monika Dimitrova ve değişik yetkililer de katıldı. Çataklı başkanlığındaki Türk heyetinde ise Ilbay Kırbıyık, Vali Ekici, Göç İdaresi Başkanı Dr. Çarpışma Ünlü, Kesintili Göçmen İzleme Daire Başkanı Ahmet Küçükikiz ve başka ilgilendiren kat ve alım müdürleri düz aldı. Toplantıda iki mutluluk sınırlarında yaşanan kesintili muhacir olayları, göçmen kaçakçılığı ile uğraş ve teşrikimesai, gümrük işlemleri, iki büyüklük arasındaki temel kapılarında yaşanan teessürat ele makbuz.”

Açıklamada, Çataklı, Kırbıyık ve Ekici’nin, restorasyonu devam fail Selimiye Camisi’nde incelemelerde bulunarak çalışmalar üzerine yetkililerden bilgi aldığı aktarıldı.

Share: