Düzme mülk operasyonunda 1 gönül tutuklandı

Erzincan İl Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Uğraş Bölüm Müdürlüğü ekiplerince yapılan yapmacıklı mal operasyonunda 1 güç tutuklandı.

İl Güven Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Savaşım Yazıhane Müdürlüğü ekipleri marifetiyle, “Salı Pazarı” yerine tanıdık cihet pazarında ve çevresinde yapılan çalışmalarda durumundan şüphelenilen Ş.A.’nın (33) üzerinden 38 adet yapmacıklı 100 TL’lik banknot, 12 adet yeşil reçeteye tabi tılsım ile 1,7 gram duman ele geçirildi. Ş.A ile yapılan mülakatta yapmacıklı paraları M.K.’dan (41) aldığını bildirmesi üzerine M.K. da polis ekiplerince yakalandı.

Konu ile angajmanlı olduğu değerlendirilen ve meydana gelen parada düzmecilik olayı ile ait görüntüler incelendiğinde, görüntülerde kim şahsın M.K’nın oğlu suça sürüklenen çocuk Ö.K. (17) olduğu, herhangi bir iki olayda bile paraların benzeri kol numaralı olduğu anlaşılarak 3 suratsız ile ait tahkik başlatıldı.

İşlemler tamamlandıktan sonradan M.K. ve Ö.K. serbest bırakılırken, Ş.A. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. – ERZİNCAN

Share: