Düzce’de pratikte esrar ve silah yakalandı

Düzce’de polis güçleri ekipleri aracılığıyla site merkezinde yapılan uygulamalarda aranan 48 kişi yakalandı. Antrparantez uygulamalarda eroin ile çok sayıda ruhsatsız tabanca da ele geçirildi.

Düzce İl Inanma Müdürlüğü’nün Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde site merkezinde 4-22 Ağustos tarihleri arasında aranan şahıslara yönelik adına aplikasyon yapıldı. Umuma berrak işyerleri, kullanılmayan alanlar, otopark/bahçeler, cümbüş mekanlarında yapılan uygulamalarda 4 bin 892 dirilik sorgulanırken aranması ve yakalanması mevcut 48 erkek yakalandı. Adli makamlara gönderilen şahıslardan 6’sı tutuklandı.

Uygulamalarda antrparantez 1 adet pompalı tüfek, 17 sayı ruhsatsız tabanca, 7 adet kurusıkı tabanca, 177 adet fişek, 266 gram metamfetamin, 34 gram yaman, 136 gram eroin husus, 15 nüsha extasy hap, 3 skor alıngan mizan ve 2 skor içki pipo ele geçirildi.

Hırsızlık şüphelileri cezaevine gönderildi

Düzce şehir merkezinden türlü zamanlarda çalınan 3 ayrı motor ile inşaattan arakçılık olaylarının peşini bırakmayan polis ekipleri yaptıkları tafsilatlı faaliyet ile arakçılık olayını gerçekleştiren motor hırsızı tıpkısı güç ve yapım malzemesi çalan iki kişiyi yakaladı. Şahıslar çıkartıldıkları mahkemelerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yetkililer, kentte asayişin sağlanması ve suçlular ile savaş çerçevesinde polis güçleri ekiplerinin 7/24 görevinin başında olduğunu belirterek, asayişi bozan seçme tip görüngü ve kişilere cebin canlı mücadelenin devam edeceğini tabir ettiler. – DÜZCE

Share: