Düzce’de ahali savuşturmak 3 TL

Düzce’üstelik Şehremaneti’nin teferruatlı süredir üstünde çalıştığı ve fırıncılar odası ile birlikte gerçekleştirdiği ahali savsaklamak, imzalanan protokol ile hayata geçirildi.

Düzce Belediyesi, Fırıncılar Odası ile gelişigüzel ahali ekmeği Düzcelilere sunacak olan proje amacıyla imzayı attı. Törene Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Fırıncılar Pastaneciler Tatlıcılar ve Börekçiler ve Sanatkarlar Odası İbrahim Korkmaz, TSO Başkanı Tuncay Mecnunca, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, divan üyeleri ve başkan yardımcıları katıldı.

Günde 10 bin paketlemek satılacak

İlk etapta 5 sayı savsaklamak koca noktasının olacağı Halk Ekmek’te günlük 5 bin sayı savuşturmak satışı olacağını kaydeden Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Bu bahis gündeme geldiği önceki günden bu yana bir nice arkadaşımız çalıştı. Fırın kurmayı dahi düşündük. Şehrin dengeleri vardır. Tığ yer optimum modeli bulduk. 5 bin nüsha ile başlayıp 10 bin ekmeğe büyüklüğünde çıkacağız. Erek kitlemiz, savuşturmak alırken fiyatını hesaplayarak bütçesi az olan vatandaşlarımız oldu. 200 bin ekmek satılan Düzce’dahi yüzde 10’u aldık. Esnafımızı ve dinamikleri de hesapladık. O yüzden daraç gelirlileri düşündük” dedi.

“Yüzdelik 25 indirimli satılacak”

Ahali Aldatmak satış noktalarının alt çatı hizmetlerini ve çalışanı Düzce Belediyesi aracılığıyla karşılanacağını komutan noktalarında yüzdelik 25 oranında indirimli atlatmak satışının beraberinde düğürcük ve poğaça satışı üstelik yapılacağını söyleyen Başbuğ Özlü,” Değişik illerdeki Umum Ekmekleri de karşılaştırdık. Düzce’mizde dengeleri dahi koruduk. 4 TL olan ekmeğin fiyatı ahali aldatmak büfelerinde 3 TL namına satılacak. Tıpkı gramajdaki paketlemek 3 TL olacak. Bu süreçte ulama veren Sayın İbrahim Korkmaz’a ve emeği sabık herkese teşekkür ederim” diye niteleyerek konuştu.

“Fırıncıların bu fiyatı kaldırması zordu, Özlü’ye teşekkürname ederiz”

Göz Başkanı İbrahim Korkmaz ise “Başkanımız bize çokça koruyucu oldu. Sürekli fikir alışverişi içre olduk. Sayın Özlü’ye katkısı ve emeğinden ufuk teşekkürname ederim. İşçi maliyetini karşılamaları bizim için mebzul oldu. Düzce’mizin her devir yanında olacağız” şeklinde konuştu.

Haftanın 6 günü satılacak

Umum Savsaklamak satış noktalarının denetimi haftanın 6 haset (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi) (07: 00 – 10: 00) ve (16: 00 – 19: 00) saatleri beyninde şehremaneti tarafından görevlendirilen personel tarafından yapılacak. – DÜZCE

Share: