Dünya Bankası’ndan Ukrayna’ya 4,5 bilyon dolar

Dünya Bankası, Ukrayna’ya 4,5 bilyon dolarlık mülhak finansman sağlanacağını duyurdu.

Bankadan yapılan yazılmış açıklamada, finansman paketinin KUL aracılığıyla sağlanan 4,5 milyar dolarlık hibeden oluştuğu kaydedildi.

VATANDAŞIN REFAHI İÇİN GEREKLİ HARCAMALARDA KULLANILACAK

Açıklamada, Ukrayna hükümetinin devam fail savaşın neden olduğu acil ihtiyaçları karşılamasına dayanaklık etmek üzere “Ukrayna’üstelik İdari Yetenek Dayanıklılığı amacıyla Amme Harcamaları Projesi” kapsamında 4,5 bilyon dolarlık ilişik finansmanın sağlanacağı aktarıldı.

Katma finansmanın, hükümetin millî ve lehçe düzeylerde temel işlevlerini namına getirmesi amacıyla yönetimsel ve hizmet tike kapasitesinin sürdürülmesine katkıda bulunacağı tamlanan açıklamada, Ukrayna hükümetine, savaşın sosyal ve iktisadi etkilerini hafifletmede mutluluk vatandaşlarının refahı amacıyla zaruri olan içtimai ödemeleri, esenlik hizmetlerini ve emekli maaşlarını karşılamada havari olacağı tabir edildi.

MALPASS: KARDEŞ BAĞIŞLAR İÇİN MİNNETTARIZ

Dünya Bankası Başkanı David Malpass, konuya ilişik, Ukrayna’daki hayat koşullarının ve yoksulluğun daha üstelik kötüleşmesini köstek olmak için afiyet, yetişek ve sosyal himaye karışma atılmak üzere oran hizmetlerine ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

Malpass “KÖLE’ye ve ortaklarımıza çabuk destek mekanizmalarımız yoluyla daim destekleri ve Ukrayna halkını nazik ölçüde destekleyecek kardeş bağışları için minnettarız.” değerlendirmesinde bulundu.

Acun Bankası, haziran ayında de Ukrayna üzere 1,49 bilyon dolarlık ekleme finansmanın onaylandığını bildirmişti.

Banka, temel oran hizmetlerinin devamlılığını esermek, savaşın insani ve hesaplı etkilerini azaltmaya destek olmak için bugüne kadar kestirmece 13 bilyon dolarlık ivedili format finansmanını seferber etmişti.

Dünya Bankası’ndan natürel afetlere cebin Türkiye’ye 449 milyon dolarlık güven onayı

 

Rusya, Ukrayna’daki MEMLUK yapımı HIMARS füzelerini havada vurdu

 

Ukrayna’dan yola çıkan darı yüklü gemi Çanakkale Boğazı’ndan geçti

 

Rusya: Ukrayna’de 45 ton mühimmat ile cephaneyi imha ettik

 

Share: