Dünkü kıyamet sonrası masaları yumruklayan Hamit Greyfurt: Ego sorumluyum ya, biz hocayla bitmeme ediyoruz

UEFA Milel Ligi C Ligi 1. Takım maçında Faroe Adaları’na 2-1 yenilen A Milli Ayak Topu Takımı, herkesi şaşkına çeviren aynı sonuca imza attı. Maç sonrası değerlendirmelerde kâin TFF Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, sinirlerine bilgili olamadı.

ALTINTOP’UN SİNİRLİ TAVRI IRI TEPKİ ÇEKTİ

A Milli Topluluk Beceri Direktörü Stefan Kuntz hakkındaki haberlere kızan Greyfurt, “Ben sorumluyum ya. Tığ hocayla bitmeme ediyoruz.” ifadelerini kullanırken, takımdaki dinç oyunculara cemaat çıkılması ve destek olunması gerektiğinin altını çizdi. Hareketli yayında konuşurken masaya vurarak ve öfkeli şekilde konuşan Greyfurt’un bu üslubu, bir nice hayat vasıtasıyla tepkiyle karşılandı.

Hamit Greyfurt’un maç sonu açıklamaları şöyle:

“BİZ HOCAYLA BITMEME EDİYORUZ”

“İstişaremizden sonra diyorum kim, ya tığ yola devam ediyoruz. Tığ kararlıyız. Burada hiçbir istifham işareti var mı? Ben diyorum ki, burada tıpkı argüman. Benim yorumum bu iddiayı kapatır evet. Bunun 15 yerde gündem olması apayrı ne cins ihvan? Ego sorumluyum ya. Biz hocayla devam ediyoruz.”

“BUNUN KİME HANGI FAYDASI VAR?”

“Evet arkadaşlar tekrar diyorum. Hamur bu. Başbuğ ve mesul güç yönetimdir federasyonda. Tığ buradayız ve hocayla devam ediyoruz. Siz bana derseniz, bu ehliyetli değil, bunu kabul etmiyoruz. Tükenik düşünürüz, tartışırız, anlatırız. Biri yayında diyor ki, kulağıma benzeri bilgi geldi, yarın bire bir periyot göreceksiniz, hocamız malumat bekliyor. Haddizatında oradan değil üstelik buradan bilgelik bekliyor. Bunun kime hangi faydası var?”

“BUNLARI GÖRMÜYOR MUYUZ?”

“Çocukların desteğe ihtiyacı olduğunu görmüyor muyuz ya? Ne kadar ruh bilimsel baş aşağı, çıkışlardan geçtiğini görmüyor muyuz? Ermiş Elmalı’nın aksiyon içinde olduğunu, İsmail’in profesyonelliğin kavramını anlaması amacıyla geçişte olduğunu görmüyor muyuz? Yunus Akgün, peki zer, çok nadir amma Avrupa seviyesinde olmadığını görmüyor muyuz? Kerem çok iyi bire bir sezondan sonraları devamını aktarmak üzere daha çok çalışmak istediğini görmüyor muyuz? Bunları görmüyor muyuz ya?”

“VAN’DAKİ 10 YAŞINDAKİ ÇOCUK BILE BU SİSTEME İNANMALI”

“Merih’le, Çağlar olmadığında orada zorlandığımızı görmüyor muyuz? Rıdvan’ın hars, küme, çevirici değişimine girdiğini görmüyor muyuz? Onların bize ihtiyaçları var. Ağzımızın içine bakıyorlar, diyorlar kim umarım bize akla yatkın yolu gösterir, bana apotr peki diyor. Tığ bunların gayreti içindeyiz. Yoksa bittabi ki kupalara akmak istiyoruz. İyi kundaklamak istiyoruz. Amma imdi derdim, Van’daki 10 yaşındaki yavru de bu sisteme inanmalı. Ben yetenekliysem, bu azmimle kudretli olabilirim. Doğru yerlere gelebilirim demeli.”Share: