Dumlupınar Şehitliğinde Sabah Namazı buluşması

Kütahya İl Müftülüğünce Büyük Zaferin 100. yılında Dumlupınar Şehitliğinde, ” İlahi Huzurda Ecdadın Yolunda ” ismi ile Sabah Namazı buluşması gerçekleştirildi.

Programa Kütahya Vali Yardımcısı Buğra Karadağ, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Karaman, Tahsin Ilk Teşrin, Dumlupınar ve Aslanapa İlçe Müftüleri, memleket ve ilçelerden mevrut katılımcılar ile alanda dinlenme kampı kuran vatandaşlar katıldı.

Sabahleyin Namazı Buluşması şehitlikte sabah ezanı ile başladı. Çifte ezan şeklinde okunan ezan-ı Muhammedi ile şehitlik yankılandı. Salat öncesi hocalar eliyle Yasin-i Kutsi okundu.

Sabah Namazını Ayasofya Camii Kafa İmam Hatibi Ferruh Muştuer kıldırdı. Arkası Sıra sabahleyin zikri ifa edildi. İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş aşr-ı şerif okuduktan bilahare, sabahleyin sohbeti ve duasını yaptı.

Milli Mücadelenin 100.yılında kahraman ecdadımız ile bir duygu ve heyecanda olduğumuzu izah etmek ve onlara dua gelmek için bu programın icra edildiğini söyleyen Müftü Demirtaş, ” Ordusuna Elçi Ocağı, askerine Mehmetçik ismini veren, İstiklal Marşına adalet ve hakikati, şehadeti, özgürlüğü, mabedi ve ezan sevgisini yerleştiren bu eren milleti iki cihanda muazzez eylesin” dedi.

Program sonrası katılımcılara sabahleyin çorbası ağırlama edildi.

Programa Ayasofya Camii mortocu-hatibi Ferruh Muştuer, Selman Ağabey Camii İmam Hatibi Selman Kızmaz, Kütahya Celil Camii Müezzin Kayyımı Beyti Çapkın, Fatih Alp Arslan Özen, Ayar Samimi, kari olarak katıldılar.(MA-AĞA) – KÜTAHYA

Share: