Dükkan camlarını spreyle boyadılar, marifetlerini kayıt altına aldılar

Dükkan camlarını spreyle boyadılar, marifetlerini araç altına aldılar

Vandalizmin yeryüzü cerbezeli tırı vırı asayiş kamerasında

Osman Karakaş: “12 yıldır ilk defa hakeza tıpkı madde başıma geldi”

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de akşam saatlerinde dükkanların camlarına ve cephelerine sprey boyayla yazılar yazdıktan sonradan çökertme telefonuyla vasıta altına düzlük 4 şahsiyet kol güvenlik kamerasına yansıdı. Grubun bayındır tavırları ise görenleri adeta şoke etti.

Olay 6 Kasım haset saat 03.30 sıralarında Hoşnudiye Mahallesi Velur Çiçeği Sokak’ta meydana geldi. Alkollü oldukları kanıt edilen 4 kişilik ekip çıkmaz üzerindeki dükkanların camlarına, cephelerine ve kentin hararetli caddelerinden Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi’ndeki reklam panolarına sprey boyayla yazılar yazdı. Sonrasında alfabe yazdıkları yerlerin çökertme telefonuyla fotoğraflarını çeken grubun cerbezeli ve şen tavırları asayiş kameralarına yansıdı. Sabahleyin dükkanlarını yarmak amacıyla geldiklerinde büyük şaşkınlık yaşadıklarını dile getiren esnaf, öz imkanlarıyla yazıları temizledi. Gâh dükkan sahipleri ise emniyete anbean olayla ilgilendiren şikayette bulundu.

“12 yıldır ilk kez hakeza tıpkı molekül başıma geldi”

Sokaktaki dükkanlardan birinde çalışan Osman Karakaş, bölgenin hafta sonu şeb saatlerinde üstelik kentin bildirme hareketli yerlerinden olduğunu ve inanma güçlerinin gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğini belirtti. Karakaş, “12 yıldır ilk kez böyle tıpkısı özdek başıma geldi. Dükkanın değme yerini kırmızı spreyle boyamışlar. Şehrin göbeğinde bunun yapılmasını hovarda kınıyorum. Emniyetin bu konuda duyarlık göstermesini diliyorum. Hangi amaçla ve illet yapıldığını bilmiyorum. Dükkanı açtığım devir bütün camların kıpkırmızı olduğunu gördüm. Silmeye çalıştım ama çıkmadı. Sonraları fotoğraflarını çektim ve emniyete haber verdim. Şehrin yer faal caddesi ve sokağında olmaması lazımdı. Karşıdaki bayi ve komşu dükkana bile yapmışlar. Buna benzeri tılsım bulunması lazım, bulunup cezalandırılması geçişsiz. Yazıların bile hangi olduğu mahsus değil. Haddinden Fazla rahat debi ediyorlar. Önce bayiden başlıyorlar, sonraları benim camlara geliyorlar” dedi.

Share: