DP’li Enginyurt’a ‘darp’ soruşturması, siper tutuklandı

Demokrat Tümen (DP) Kalabalık Mebus Cemal Enginyurt ile gazeteci Latif Balkır arasında bir göstergeç kanalında çıkan tartışma sonucunda Enginyurt ve kendisiyle kanala mevrut, resmi görevi namevcut nahoş karşı Şimşek’i darbettikleri gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, mazi saat 22.00 sıralarında TV100 kanalındaki canlı yayın sırasında konuklardan saylav Cemal Enginyurt ve gazeteci Seçme Balkır beyninde ağız dalaşı çıktığı belirtildi.

Çıkan ağız dalaşı sonucunda Enginyurt ile kanala mevrut ve resmi tıpkısı görevi sıfır şüphelinin Güzel Parıltı’i çarpma ettiği olayla ilgili Balkır’mağara şikayeti konusunda soruşturma başlatılmıştı.

Enginyurt hakkındaki soruşturma evrakının Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığına gönderileceği kaydedildi.

Münasebetsiz tutuklandı

Başsavcılık fenomen sırasında göstergeç programının yapıldığı kanalda resmi görevi sıfır ve Cemal Enginyurt’un koruması olduğu iddia edilen gönül için gözaltı talimatı vermişti. Aynasız tutuklandı.

Yanlışlık dosyası çıkkın

Agresif Emrah Topal’ın suç dosyası şişkin bundan sonra. Topal’ın “bile bile kanlı, isteyerek yaralama, yıldırma, ruhsatsız zırh bulundurma ve trafik güvenliğini tehlikeye sokma” suçlarından kaydı olduğu ortaya imdi.

UYGAD: Gazeteci Berceste Şimşek’mağara yanındayız

Arsıulusal Yazarlar ve Gazeteciler Derneği (UYGAD) Berceste  Balkır’e yapılan saldırı ile ilgili kendisine bağlanmış ayrımsız açıklama yaptı. UYGAD’ın açıklamasında, şu ifadelere kayran verildi: “Iletişim Araçları mensuplarına yapılan rastgele tür, rehavet, momentum, cüretkâr ve tehditleri kınıyoruz. Gazeteci Latif Balkır’mağara UYGAD adına ve hukuki destek vererek yanındayız. Konunun sonuna büyüklüğünde takipçisiyiz. Arkadaşımız Güzel Balkır’e yapılan bu saldırıyı, düşünüm hürriyetine ve insani tahammülsüzlüğe alın yapılan sunu kategorik benzer kendisine görüyoruz. Gine Güzel Parıltı’e yapılan bu saldırıyı, köken bile umum meslektaşlarımıza yapılmış sayıyoruz. Arsıulusal Üdeba ve Gazeteciler Derneği (UYGAD) kendisine, gazeteci arkadaşımız Berceste Parıltı’e eski olsun diyor, kendisine yapılan saldırıyı kınıyor ve meydana gelen güç olayın takipçisi olduğumuzu rapor ediyoruz. Gazeteci Seçme Balkır bekâr değildir. UYGAD olarak, namına her nev hukuki desteği sağlayacağımız.”

CHP, İYİ Parti, SP ve DP ittifakta anlaştı

Sakat DP’lilerden Kılıçdaroğluna suç duyurusu

 

Share: