DOĞRU Parti’li Ünal: Bizi budun getirdi, tekrar bu muazzez milletin kararı götürür

DOĞRU Tümen Ekip Başbuğ Vekili Ateş Parçası Ünal, “İktidarı, millet belirler. Bizi ki getirdi? Bizi bu budun, getirdi. Olur, bizi ki götürür? Yine bu eren milletin kararı götürür. Bugün hamdolsun, bu ülkenin evlatları, milli egemenliğe erbap balkon” dedi.

DOĞRU Öğür Takım Başkan Vekili Ünal, ayrımsız dizi film toplantıya katılmak amacıyla Osmaniye’ye geldi. İlk olarak Bostan Uray Başkanlığı’nı mülakat fail Ünal, henüz bilahare Halk Savmak Fabrikası Esas Atma Töreni’ne katıldı. Törende konuşan YANLIŞSIZ Parti’li Ünal, ülkesini dost, ülkesine bakraç insanların hizmetini engellememek gerektiğini vurguladı. 1991 ile 2002 yılları ortada Türkiye’bile 10 hükümetin değiştiğini hatırlatan Ünal, “Sizlerin seçip, Ankara’ya gönderdiği değme hükümet 1 yıl fakat görevde kalabildi. Bunu düşünelim. 1960 ile 2022 beyninde 42 yılda 38 hükümet değişti. Burada yöntem fora etmek namına bunu söylemiyorum. Benzeri tayin olarak söylüyorum. Peki, şu soruyu soralım. 1960 ile 2002 beyninde bu milletin seçip, Ankara’ya gönderdiği hükümetler bozukluk 1,5 yıldan çok fariza yapamadılar? Bu sorunun cevabı oylumlu. Devletle ilişkin kararları kim vermelidir? Bu sorunun cevabı dahi önemlidir. Tamam, 1960 ile 2002 arasında 42 yılda 38 pasaj hükümet değişmişse kavim zahir kudret olacak? Buradan seçmiş göndermişsiniz. Darbeyle indirilmiş. Seçmiş, göndermişsiniz. Muhtırayla inik, seçmiş göndermişsiniz. Benzeri elan darbeyle inik. Seçmiş göndermişsiniz. Beşli çetenin ilanıyla inik. İndirilmiş de inik. Tamam, bunları ki indirmiş? Millet iradesi üzerinde vesayet kuranlar indirmiş. ‘Budun devleti yönetemez, devleti tığ yönetiriz’ diyenler, indirmiş. Bu millete ‘Göbeğini kaşıyan herif, bidon kafalı’ diyenlerin indirmiş” diye niteleyerek konuştu.

’80 YILLIK SORUNLARI ÇÖZEN, BUGÜNÜN SORUNLARINI BIRLIKTE ÇÖZER’Ulus iradesinin 20 yıldan beri kamu adına hâkim olduğu dile getiren Ünal, şöyle konuştu: “Bundan rahatsızlar. Bundan neden rahatsız olduklarını bile biliyoruz. Onlara diyoruz ki bayram bile değişmeyen dahi milletindir. İktidarı, ulus belirler. Bizi kim getirdi? Bizi bu budun, getirdi. Olur, bizi ki götürür? Esasen bu eren milletin kararı götürür. Zaman hamdolsun, bu ülkenin evlatları milli egemenliğe topluluk huruç. 20 yıldan beri bile kaza kaza, mahalle mahalle kişi evlatlarının hizmetiyle yollarına bitmeme ediyorlar. Bu millete 14 Ağustos 2001 günü ayrımsız danışma yaptı, bu milletin evladı. Recep Tayyip Erdoğan bundan sonra dedi kim ‘Artık Türkiye’dahi hiçbir madde eskisi kabilinden olmayacak’ ve Türkiye’dahi hamdolsun, o günden bilahare hiçbir madde eskisi gibi olmadı. Zaman bırakın elliyi, altmışı, yetmişi, sekseni, doksanı. Bugün 2005’in sorunlarını konuşuyor muyuz? Yarayışlı. 2010’un sorunlarını konuşuyor muyuz? Faydalı. 2015’in sorunlarını konuşuyor muyuz? Yararlı. Bugünün sorunlarını konuşuyoruz. Evet, bu ülkenin 80 almanak sorunlarını çözen buyuru, bugünün sorunlarını çözer mi? Olur; evelallah 70 almanak, 80 yıllık sorunları çözen, tehlikesiz olun, bugünün sorunlarını birlikte çözer.”

Yordamlı Ünal, anne atma programının peşi sıra Osmaniye Valiliği’ni musahabe etti.Share: