DOĞRU Parti’li Karaaslan, Eskişehir’de “2023’e Akıllıcasına Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

DOĞRU Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Tığ kişi istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin katiyen ve katiyen prim vermeyeceğini biliyoruz. Tığ masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları kabullenmek gayesinde olanlara ve ne eyvah kim tek gayesi bu olanlara asla bu ülkenin geleceğini birey etmeyeceğini biliyoruz.” dedi.

Karaaslan, Eskişehir’bile tıpkısı otelde düzenlenen “2023’e Makul Şehir Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, 14 ilçede mütenevvi programlar gerçekleştireceklerini belirterek, masanın değil sahanın gücüne inandıklarını söyledi.

Gelecek sene yapılacak seçimlerden Topluluk İttifakı adına iri bire bir zaferle çıkacaklarını, AK Öğür yerine dahi 16’ncı büyük seçim zaferlerini elde edeceklerini dile getiren Karaaslan, şöyle devam etti:

“Dünya adına içinden geçtiğimiz bu sürecin genişlik belirleyici özelliği küresel meselelerin artık yekpare âdemiyet amacıyla haddinden fazla belirleyici olduğu bire bir çevrim. Global iklim kriziyle başladı ilk. Bunu konuşmaya başladık. ‘Küresel iklim değişikliği’ dedik yerine. Bilahare iklim krizine dönüştü. Ölçüsüz albeni olaylarıyla dünyada yaşanan bütün bu inatçı gelişmelerin bedeli çok aheste olmaya başladı, insanlık ve umum canlılar için. Türkiye kendisine hep dünyayla birlikte bu mücadelenin majör aynı paydaşıyız. Kovid-19 salgınıyla gerçekleşen toptan salgın dönemi… Bu salgının ardından ancak kendiliğinden yetebilmenin ve üste dünyaya yetebilmenin hangi mertebe eke olduğunu herhalde aynı kez daha gördük. Şehir hastaneleri… Çok büyük ve adamakıllı tıpkısı yapıt dahi Eskişehir’imize kazandırıldı. Şehir hastaneleri vizyonu eğer Türkiye’da olmasaydı eğer tığ bu hastanelerimizi milletimiz için ulaşılabilir kılmasaydık, tekmil illerimizde yaygınlaştırmasaydık öyle birkaç şişman şehirde yapıp bıraksaydık bu vizyonu ortaya koymakla kalmayıp gerçeğe dönüştürmeseydik herhalde Kovid-19 salgınından çokça nazik kayıplarla çıkardık. Anlayış ve vizyonsuzluk arasındaki farkı fehmetmek açısından da kent hastanelerinin haddinden fazla akıllıca bir örnek olduğunu düşünüyorum.”

“Türkiye’nin düne göre elan zihayat olması lazım”

Karaaslan, Türkiye’nin Rusya-Ukrayna krizinde çokça ayrımlı bir öz yaptığına ve dünyadan farklı bire bir yol izlediğine meni etti.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın öngörüsü ve tecrübesiyle Türkiye’nin çokça cepheli tıpkı diyalog diplomasisi izleyerek bu krizde iki tarafın de konuşabildiği biricik mevki namına varlığını bitmeme ettirdiğine dikkati çeken Karaaslan, “Bütün insanlığın barışa, adalete ve refaha haddinden fazla balaban derecede ihtiyacı olduğu bu küresel krizler döneminden geçerken, Türkiye’nin düne göre henüz ruhlu olması geçişsiz.” ifadesini kullandı.

Mahmur Çiçeği Karaaslan, Reisicumhur Erdoğan liderliğinde, dinç beyinlere, yeteneklerine, yapacaklarına olan inançlarına inanan haddinden fazla mehabetli bire bir kadronun hisse senedi başında olduğunu belirtti.

Bugün kişi katıksız gazını çıkartabilen, gemileriyle Gökçe Vatan’ında ateş parçası ihtimalî ve bunu vatandaşıyla paylaşarak şu anda Avrupa’nın düştüğü duruma düşmeme noktasında bire bir gelecek stratejisi çizebilen Türkiye’nin bu gururuna herkesin eş olduğunu anlatım eden Karaaslan, şunları paylaştı:

“İlk çeyrekte yüzdelik 7,5, ikinci çeyrekte yüzde 7,6, büyüyen ve dünyada bu anlamda arz acul büyüyen ikinci ekonomiden biri yerine alelade şişman bire bir başarıya imza atmaya devam ediyoruz. Türkiye’bile sosyal konutla ait haddinden fazla makro bir girişim gerçekleştirdik. Cumhuriyet Altını tarihinin arz nazik toplumsal göz projesi, 100 yılın projesi. Burada dar gelirli, gerekseme sahibi vatandaşlarımızın, bugüne kadar on paralık düşünülmemiş gençlerimizin, engellilerimizin, gazilerimizin, martir yakınlarımızın elan cılız şartlarda hassaten günümüz koşullarında en mahdut şartlarda karı sahibi olması amacıyla başlatılan balaban ayrımsız girişim. Sadece onların ev sahibi olması üzere değil, tıpkısı zamanda deprem riski altındaki ülkemizin basamak stokunun yenilenebilmesi amacıyla takkadak basamak kazımak değil, benzeri zamanda torunlar, çoluk çocuk, ayrıksı hep canlılar amacıyla bakir yaşam alanları üretebilmek, şehirlerimizde daha kaliteli ve dimdik tıpkı yapı stokunu elde edebilmek amacıyla başlatılan çok balaban aynı adım.”

Karaaslan, yapılanların yetmeyeceğini bildiklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zira elan fazlasını ika iddiasına, idealine, isteğine ve arzusuna sahibiz. Çünkü biz Sayın Cumhurbaşkanımız ve Umumi Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyız. Zira tığ milletimizin bize hayat ettiği bu vazifenin hangi büyük bir yüklülük, ne tarihi benzeri sıklet olduğunu biliyoruz. Zira tığ bu ülkenin cemaat kadrolara, görmüş geçirmiş kadrolara, gecesini gündüzüne katan ve millete tutkun kadrolara ihtiyacı olduğunun farkındayız. Tığ özlük istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin asla ve katiyen prim vermeyeceğini biliyoruz. Tığ masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları kabullenmek gayesinde olanlara ve ne eyvah ki biricik gayesi bu olanlara katiyen bu ülkenin geleceğini kişi etmeyeceğini biliyoruz.”

“Sorunların çözümünün AK Parti’bile olduğunu vatandaş yaşayarak görüyor”

DÜRÜST Fırka Eskişehir Saylav Nabi Cebbar ise bu kente yapılan hizmetleri anlatırken rastgele devir ayrımsız şeyleri kusurlu bıraktıklarını istişare bittikten sonradan anladıklarını kaydetti.

Orion, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yaptıklarımızın tamamını akılda tutamıyoruz. İnşallah vatandaşlar akılda tutuyordur. Eskişehir İl El Kütüphanesi bozuk aynı binaydı, 800 metrekareydi. Tığ onu yıktık. Adına 5 bükülmüş yeni bir İl Ahali Kütüphanesi yaptık. Toplam alanı 8 bin metrekare. 7’den 77’ye herkese hizmet verecek bölümleri ve salonları var. Haddinden Fazla aheste tıpkı kültür merkezi oldu. Bozuk Atatürk Stadı bile Recep Tayyip Erdoğan Kavim Bahçesi oldu. Vatandaşlarımız sabahları, akşamları oralarda yürüyüş yapıyorlar, spor yapıyorlar, dinleniyorlar. Gençlerimiz spor yapıyorlar, buluşuyorlar. Türk Dünyası Vakfı yerine yaptığımız Ata Korkut Parkı’nın içerisinde dünyada tıpkı ikinci örneği sıfır Ağababa Korkut Abide Duvarımız var. Eskişehir Beceri Üniversitesi var. Rastgele ilçemizde hars merkezlerimiz var, gençlik merkezlerimiz var, kütüphanelerimiz var. Hep okullarımız yenilendi, güçlendirildi. Ekincilik alanında özellikle dış ilçelerimize yapılan destekler… Çok şükür bu yıl rekolte hele rüşvet ve buğdayda silolarımız doldu taştı elhamdülillah. Bu seneki arpa ve buğdayda sorunumuz, bu ürünü nereye koyacağız? Çok şükür. Tamam, sorunlarımız var. Bu sorunların çözümünün üstelik yine SELIM Parti’üstelik olduğunu birlikte vatandaş yaşayarak görüyor. Yurtlarda çok aheste yeni yatırımlarımız oldu.”

YANLIŞSIZ Öğür Eskişehir İl Başkanı Zihni Etkili dahi 2023’e makul geceli gündüzlü çalıştıklarına değinerek, “DÜRÜST Tümen hükümetleri, bakanlarımız, şehrimizin milletvekilleriyle gelişigüzel şehrimize 30 bilyon liranın üzerinde yatırım yaptılar. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen bakanlarımıza, şehrimizin milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum. AK Parti devler kabil asar çoğaltmak amacıyla karıncalar kabilinden çalışmaya devam ediyor. Kurum olarak Allah’ın izniyle 2023 seçimlerine, Sayın Cumhurbaşkanımıza sunma şişman desteği Eskişehir’den vereceğimize hezel veriyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıya, DÜRÜST Tümen Ankara milletvekilleri Lütfiye Selva Çam, Gök Erdoğan ve Zeynep Nasip, Düzce Saylav Gönüllü Şarap, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bilecik Saylav Essah Huluskâr, Kütahya milletvekilleri Ahmet Fecir, Ceyda Tehlikeli Erenler ve İshak Gazel, MKYK üyeleri Mehmet Şanlı Varlıklı, Sevan Sıvacıoğlu, Ayhan Salman ve Metanetli Tarhan katıldı.Share: