Diyarbakır ve Mardin’den Gelen Gailesiz Futbolcular, İzmir Karşıyaka’da Rekiz Dikti

Karşıyaka Belediyesi, Diyarbakır ve Mardin’de ruhlu 8-14 gözyaşı arası 60 canlı futbolcuyu 1 Eylül Acun Sulh Haset kapsamında Karşıyaka’de mihman etti. Yamanlar Bilgisizlik Merkezi’nde mütezayit konuklar, ayrımsız hafta süresince kenti gezdi, Karşıyaka Belediyesi’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı yürüyüşüne ve etkinliklerine katıldı. Mihman sporcular, KSK ve İzmir’deki sair kulüplerin enfrastrüktür takımlarıyla ülfet maçları de yaptı.

Konuk gençler, Karşıyaka Belediye Reisi Cemil Sancak’a birlikte düşündürücü birer armağan ile teşekkürname etti. Başbuğ Tugay’a birer betik ihsan eden çoluk çocuk, kendi şehirlerinden getirdikleri zeytin fidanlarını bile Karşıyaka toprağıyla buluşturdu.

Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki zeytinlikte konuklarıyla gelişigüzel fidanları diken Başkan Cemil Sancak, “Gençlerimiz, hocaları ile gelişigüzel birer tezkere ve yörelerinde yetişen türden zeytin fidanlarını bize armağan etmek için yanlarında getirmişler. Fidanlarımızı, hatıra yerine zeytinlik alanımıza gelişigüzel diktik. Kalecilik eden bir çocuğumuzun lakabı Muslera’ymış. Beraber diktiğimiz zeytine tıpkı kişioğlu vermesini istedim. ‘Muslera adını koyalım’ dedi. Anca yaptık. Zeytin Muslera, Karşıyaka’ya bu yıl diktiğimiz on binlerce fidanla alay malay büyüyecek. Fidanlar büyürken Karşıyaka’mızın ve ülkemizin çocuklarının bile geleceğinin kültürlü olmasını, sağlık ve huzurla büyümelerini diliyorum. Tendürüst sporcu kardeşlerimize ziyaretleri ve hediyeleri üzere çokça teşekkürname ediyorum” dedi.

Share: