“Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri”nin 10. durağı Erzurum

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gençlere yönelik düzenlenen “Azamet Teşvikleri Tanıtım Günleri” Erzurum’dahi başladı.

Gençleri amme kurumlarıyla buluşturmak ve oran teşviklerini tanıtmak üzere Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen aktiflik kapsamında, çeşitli kurumlar stant açtı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda tevhit edilen, bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri, Cumhurbaşkanlığına sınırlanmış kuruluşlar ile muhtelif kurumların saha aldığı etkinliğe, ortaöğretim ve üniversitelerde okuyan gençler ile aileler deste gösterdi.

Ziyaretçiler, stantlarda kurumların burs, armağan, fon, güven destekleri ve staj programlarıyla ait bilgilendirildi.

“Burs imkanları yüz yüze anlatılıyor”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Komutan Yardımcısı Cihan Başar, AA muhabirine, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca birleştirme edilen “Izzet Teşvikleri Lansman Günleri”nin 10. durağı Erzurum’dahi olmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Organizasyona Erzurumlu ve kentteki gençlerin güç ilgisinin olduğunu nâkil Başar, “Bugüne kadar 350 bin gencimizle uygun bağlanak sağladık. İletişim Başkanlığı olarak devletin gençlere müteveccih imkan tanıdığı destek, teberru, kaynak, burs ve emniyet gibi heveslendirme unsurlarını karşı karşıya ikna etmek üzere buradayız. Bu şekilde gençlerimiz, kariyerlerini planlayıp geleceğini kurgularken devletin ne imkanlarıyla neler yapabilecekleri hususunda farkındalık amaçlıyoruz,” diyerek konuştu.

Başar, Erzurum’dan sonraları “Celal Teşvikleri Lansman Günleri”nin haftaya Diyarbakır, arkası sıra da Van’dahi düzenleneceğini anlatım ederek, mecmu gençleri organizasyonlara nida etti.

AA standı bile kayran alıyor

Anadolu Ajansı dahi stant açan kurumlar ortada yer aldı.

AA Erzurum Bölge Müdürü Yunus Okur, AA Kurumsal İletişim ve Işaret Yönetimi Direktörlüğü ile İnsan Kaynakları Operasyonları Müdürlüğü yetkilileri, standı ziyaret edenlere alım üzerine bilgelik verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Başar, Erzurum Büyükşehir Belediye Reisi Mehmet Derece, Erzurum Beceri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Derk Etmek ile türlü çekicilik temsilcileri bile AA standını musahabe etti.

Ziyaretçilerden İlim Duygusal da bu eşkâl etkinliklerin çok mübarek geçtiğini anlatarak, “Stantları gezip vukuf sahibi olduk. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkürname ederiz.” dedi.

Berfin Eva Bastem bile programa emeği geçenlere teşekkür ederek, ziyaret ettikleri stantlarda kurumların burs, hibe, kaynak ve staj destekleri hakkında bilgilendirildiklerini tabir etti.Share: