Dernek hediyesi yerine verilen eşeğe süt kuzusu gibi bakan aileye Ilçebay Kazanasmaz’dan mülakat

Kastamonu’nun Ağlı ilçesinde 40 sene önce dernek hediyesi adına kendilerine verilen eşeğe süt kuzusu üzere bakan Ketenci ailesini, Ağlı Kaymakamı Elif Yazıcıoğlu Kazanasmaz ülfet etti.

Kastamonu’nun Ağlı ilçesinde 40 sene evvel dünya evine giren Adanmış (58) ve Gülay Ketenci (60) çiftine, düğün hediyesi adına karakaçan armağan edildi. O dönemde daha bala olan karakaçan, yavaş yavaş habbe vazgeçilmezi oldu. Hiçbir aha çalıştırılmayan eşeğe, adeta bebek kadar icra vekili Gülay Ketenci, hastalandığında ise veteriner doktor getirerek etüt ettirdi. Eşeğini haddinden fazla sevdiğini ve ona gözü kabilinden baktığını belirten Gülay Ketenci, memat eden annesinden namına artan tek ajanda olduğunu kaydetti.

Gülay Ketenci ile düğün hediyesi namına verilen eşeğin hikayesinin haberleştirilmesi konusunda Ağlı Kaymakamı Elif Yazıcıoğlu Kazanasmaz müzakere etti. Kaymakam Kazanasmaz, Ketenci ailesi ile görüşerek bire bir süre sohbet etti. Ziyarette konuşan Ağlı Kaymakamı Elif Yazıcıoğlu Kazanasmaz, “Mümasil zamanda millî basına hayvan sevgisi ile bilgelik olan ilçemiz Forma Mahallemiz sakinlerinden Adanmış ve Gülay Ketenci ailesini musahabe ettik. İnsan olabilmenin yolu seçme şeye bağlılaşım ve merhamet duyabilmekten zarif. Hayvanlar, doğanın abra unsurlarıdır. Onları sevelim, rahim gösterelim ve koruyalım” dedi. – KASTAMONU

Share: