Dava Ocakları Genel Başkanı Yiğit’ten, terör eylemlerinin arkasındaki siyasi parti iddiası

Sorun Ocakları Yetişek ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, “Üniversitede yaşanan bilcümle terör eylemlerine ve terör propagandalarına baktığımız devir bunların arkasında hepsinin CHP’nin olduğunu görüyoruz” dedi.

Ülkü Ocakları Eğitim Bilimi ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Sebep, Tokat’ta planlı programda ülkücü çoluk çocuk ve partililerle biraya geldi. Programın açım konuşmasını işleyen MHP Tokat Saylav Yücel Keder, 4 Eylül’de MHP Genel Başkanı Ihtişam Bahçeli aracılığıyla Sivas’ta startı verilecek olan “2023’e Akıllıca: Aday Galiba, Karar Kemiksiz” mitingine özen çekerek, “Cumhuriyetin 100. yılına akıllıcasına ilerlerken Türkiye’nin esasen tıpkısı beka mücadelesini hücrelerine büyüklüğünde hissettiği şu günlerde dört Eylül’birlikte Sivas’tan başlamış olan İstiklal mücadelemizin altına atılmış tekmil imzaların zaman bile bizim amacıyla namusumuzun ayrılmaz bire bir parçası olduğunu, liderimizin eşiğinde car etmek üzere ve 100 yıl sonradan tıpkı ruhla, tıpkısı fıtratla, ayrımsız heyecanla kaldığımız yerden İstiklal mücadelesi meşalesini yakmak amacıyla yollara düşeceğiz” dedi.

“Türk milliyetçileri açısından da haddinden fazla önemli bir döneme girilmiştir”

Dava Ocakları Yetişek ve Hars Vakfı Genel Başkanı Ahmet Kahraman Yıldırım ise konuşmasında Topluluk İttifakı’na değinerek, “Devletimizin mevrut olduğu nokta bütün milliyetsever, ülkücü hareketin mensuplarını gururlandırmaktadır. Hamdolsun ki Türkiye açısından makro ayrımsız dönüm noktasına geçilmiştir. Hem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin uygulamaya konulması, hem Topluluk İttifakı’nın müesses olması Türkiye açısından haddinden fazla büyük aynı dönüm noktası olmuştur. ve Türk milliyetçileri açısından bile çokça makro benzeri döneme girilmiştir. Hamdolsun kim bugün devletimizin mevrut olduğu nokta hepimizi gururlandırmaktadır. O yüzden 2023 seçimlerinin hem adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığını bir numara turda nazik bir farkla kazanması, hem üstelik Ulusçu Akım Partisi’nin meclisteki temsiliyetinin arttırılması için bu seçimleri haddinden fazla önemsiyoruz. Bugün Milliyetçi Akıntı Partisi Cumhur İttifakı’yla bu arada birçok hayalini ve idealini gerçekleştirebilme imkanı bulmuştur” dedi.

Üniversitelerde yaşanan yıldırı eylemlerinin arkasında CHP’nin olduğu iddiası

Yıldırım, muhalefetin içerisinde ergin olduğu durumun keder donör olduğunu anlatım ederek, “Üniversitede yaşanan bilcümle terör eylemlerine ve terör propagandalarına baktığımız ant bunların arkasında hepsinin CHP’nin olduğunu görüyoruz. Bugün biz bunların hepsini ayrımsız tabir haline getirdik. Üniversiteleri tetebbu etmek talip, gençlerimizi kışkırtmak talip, gelişigüzel kalem milli manevi değerlerimize atak yapılmasının arkasında bu ittifakın olduğunu yutmak bizleri ziyadesiyle endişelendirmektedir. O yüzden Türk gençliği bu anlamda kararını kesin tıpkı şekilde vermiş ve Topluluk İttifakı konusunda oydaş olmuştur. Yapılan birkaç araştırmayı incelediğimiz zaman geçtiğimiz günlerde antrparantez önemli bir televizyon kanalında haddinden fazla şanlı ayrımsız gazeteci bu anket sonuçlarını açıkladı. Yapılan çalışmalara bakarak ilk defa görüş kullanacak olan kısaca 6,5-7 milyonluk taze seçmenimizin yüzdelik 35’i kendisini ülkücü kendisine tanımlıyor. Hamdolsun ki bu liderimiz Sayın Kerem Bahçeli beyefendinin ve bütün ülküdaşlarımızın özverisi çalışmasıyla zaman meydana gelmiştik. Bundan Sonra aileler getirip çocuklarını dava ocaklarını Ülkü Ocaklarına dirilik etmektedir” diye niteleyerek konuştu. – TOKAT

Share: