Darende kaymakamlık merkezinde asfalt çalışmaları sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Darende ilçe merkezi ve mahalle yollarını yunak asfaltla istila çalışmalarına başladı.

İlçenin gelişip güzelleşmesi ve yaşam kalitesinin artması için başlatılan enfrastrüktür projelerinin tamamlanmasının peşi sıra ilçe merkezine, kat bakım ve hamam asfalt serimi yapıldı.

Çalışmalar üzerine bilgi veren Yol ve Altyapı Eş Güdüm Dairesi Başkanı Melik Çipo, kaymakamlık belediyesi ile koordineli aynı şekilde hesaplı çalışmalarla Darende’nin çarşı merkezi ve bir nice mahallesinin elan konforlu ve çağdaş tıpkısı ağıl geldiğini söyledi.

Ara mahallelerde ise çalışmaların bitmeme etmesi üzere doğalgaz, su ve şebeke hatlarının yenilenerek tamamlanmasını beklediklerini kaydeden Demir, “Başkanımızın talimatıyla bu sene Darende’birlikte asfalt çalışmalarına başladık. İlk adına kırsalda bulunan Ayvalı ve Aşağıulupınar mahallelerinin asfalt işlerini tamamladık. Deminden minval sınırları içerisinde çalışmalarımız bitmeme ediyor. Altyapıdan kıran geciken hep yollara ısıdam asfalt serimlerini yapacağız. Hizmetlerin Darende’ye körpe olmasını diliyorum.” dedi.

AK Öğür İlçe Başkanı Veysel Karaman ve AK Tümen İlçe Karı Kolları Başkanı Ikbal Gösterişli dahi emeği geçenlere teşekkürname ederek, yolların hamam asfaltla kaplanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdiler.

Konuşmaların peşi sıra İlçe Kadın Kolları Teşkilatı vasıtasıyla el koordinasyon ekiplerine şekerli ikram edildi.

Share: