Cumhuriyetin 99. yılı Kağıthane’de coşkuyla kutlandı

29 Teşrinievvel Cumhuriyet Altını Bayramı tamlık yurtta olduğu üzere Kağıthane’üstelik birlikte kutlamalarla gerçekleşti. Kutlamaların 29 Teşrinievvel haset geçmiş adresi Kağıthane Meydanı’ydı. Etkinlikler, Kağıthane’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başladı. saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam fail törene rabıta yoğundu.

Kağıthane Meydanı’nda gerçekleşen törene Kağıthane Şehremini Mevlüt Öztekin, İlçe Kaymakamı Tahir Atmaca, bukağılık komutanları, mülki erkan, martir yakınları ve gaziler, STK temsilcileri, öğrenciler ve çokça sayıda yurttaş katıldı. Meydan’daki kutlamaların ardından Kaymakamlık’ta düzenlenen kutlama törenine geçildi. Dönem boyu süren kutlamalar kapsamında ilçedeki okullar de bire bir dizi film program tertipledi. Kağıthane Belediyesi’ne ait Yahya Eksiksizlik Spor Tesisi’nde öğrenciler; şiir, folklör, piyes ve gösterilerden oluşan programlarını katılımcılara sergiledi.

Cumhuriyet Altını Bayramı coşkusu Ferhat Göçkün konseriyle doruğa çıktı

29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı nedeniyle ilçedeki kutlamalar ayrımsız çevrim öncesinde başladı. 28 Teşrinievvel akşamı Hasbahçe’bile gerçekleştirilen konserde müstehap sanatkâr Ferhat Göçebe fon aldı. Sanatkâr sunu müstehap Sarıl Bana, Yıllarım Gitti, Unutmuş Çoktan, Yastayım, Kızım kabilinden şarkılarını Kağıthaneliler amacıyla söyledi. Alanı dolduran binlerce Kağıthaneli şarkılara bütün bire bir ağızdan haremlik ederken; sancak kareografisi ve kandil gösterisiyle Cumhuriyet Altını Bayramı coşkusu doruğa ulaştı. Binlerce yurttaş ellerinde Türk Bayrakları ile Cumhuriyet Altını’in 99. yılına yerinde bire bir hava yuvarı oluşturdu.

Konserin böylece Kağıthanelilere seslenen Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, “Şu dakika buradaki birlik ve beraberliği ilelebet sürdüreceğiz. Henüz nice bayramları hep birlikte kutlamayı diliyorum. Cumhuriyet Altını’imizin 99. yılında özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk özellikle kalkmak üzere silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Vatanı uğruna canlarını ortaya koyan gazilerimize şükranlarımı sunuyor, temas birine ayrı ayrı şifalar diliyorum. Şu zaman burada sizlerle birlikte bugüne reva benzeri tebrik düzenledik. Sanatçımız Ferhat Göçer’e bu şeb bizlerle alay malay olduğu amacıyla teşekkürname ediyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aracılığıyla açıklayan ‘Türkiye Yüzyılı’ anlayış belgesi karşı mütekellim Komutan Öztekin, ” Cumhurbaşkanımız ‘Türkiye Yüzyılı’ önsezi belgesini açıkladı. Bizler dahi lansman toplantısına katılmak için zaman Ankara’daydık. Seneye cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken gelecek beniz yılın de kalkınma planını şimdiden oluşturuyoruz. Cumhurbaşkanı’mız, zat zarfında pek haddinden fazla merhaleyi ve mücadeleyi barındıran bakir benzeri döneme hamle attığımızı bildirdi. Barışın yüzyılı, başarının yüzyılı, bilimin yüzyılı, değerlerin yüzyılı, gücün yüzyılı kadar hep 16 başlıkta; Türkiye’yi ayrımsız çağ sonrasına hazırlayacak büyük ilkeler ışığında dev projeleri bilcümle alay malay nesir edeceğiz. Emeğimiz ve gayretlerimizle gelecek nesillere bugünden haddinden fazla henüz adamakıllı ayrımsız ülke miras bırakacağız. Cumhurbaşkanı’mıza bu vesileyle ülkemize kattığı eserler ve ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu üzere teşekkür ediyorum. Ülkemiz yarınlarına emin adımlarla ilerlerken; bizler de sizlerden aldığımız çetin ve merbutiyet ile Kağıthane’mizi geleceğe hazırlıyoruz. Eğitimden sağlığa, altyapıdan çevreye gelişigüzel alanda sizlere sözünü verdiğimiz 53 projemizin bugüne büyüklüğünde %90’ını tamamladık. Bu akşam ezanı olduğu kabil bu birliktelikle inşallah hem ülkemizi, hem şehirlerimizi ati asrın dünyasına hazır arkaç getireceğiz” dedi. – İSTANBUL

Share: