Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Şahin, Karabük’te konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Mehmet Ulu Delimsirek, “Bu altılı ganyan itilaf Allah müdafaa bire bir cenk çıksa bu savaşla ilişkin tıpkısı bildiri açıklayana büyüklüğünde kavga biter. Bunlardan aynı madde olmaz.” dedi.

Vali Nafiz Kayalı Toyluk Merkezi’nde düzenlenen DOĞRU Tümen Karabük İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısı’nın açılışında konuşan Delice, Avrupa’nın kışa girerken korkulu bire bir sorunla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Avrupa’nın doğal gaz imkanından büyük ölçüde mahrum arkaç geldiğini tamlayan Şahin, “Zira Rusya’ya engelleyim uyguladılar. Rusya da ‘siz bize ambargo uygularsanız tığ da size uygularız’ dedi ve natürel gazı kesti. Şimdi onlar şişman ayrımsız kalın içerisindeler.” diye konuştu.

Delicesine, Türkiye’nin kışı rahat geçireceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Zira tığ Avrupa Birliği ülkeleri üzere Amerika’nın gazına gelerek gazsız kalmadık. Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu konuda tıpkı yük politikası strateji etti. Altılı Ganyan masayı oluşum eden partiler iktidarda olsaydı biz şu anda Avrupa’nın yaşadığı sıkıntıları tıpı tıpına yaşıyor olacaktık. Dünyada hem Zelenskiy hem Putin’le konuşabilen Recep Tayyip Erdoğan’dan eksantrik tıpkı şef var mı? Telefonu açtığı devir onlarla konuşup inandığı doğruları belirten, hatalarını yüzlerine söyleyen eksantrik bire bir önder var mı?”

Reisicumhur Erdoğan’ın savaşın içinden barış çıkarmaya çalışan tıpkısı reis olduğunu dile getiren Şahin, “Ukrayna ve Rusya acun hububat ihtiyacının üçte birini karşılıyor. Kavga tahıl ihracatını durdurdu. Bu sorunu halletmek için adımı Recep Tayyip Erdoğan attı. Şu eleştiri dönemde Türkiye’ye Recep Tayyip Erdoğan kadar bir reis muktezi olduğu üzere dünyaya birlikte Recep Tayyip Erdoğan kabil benzeri liderin bu sorunları çözmede öncülük etmesi gerekiyordu, onu yaptı.” değerlendirmesini yaptı.

Delice, ülkelerin başında ateş parçası liderlerin olması gerektiğini vurgulayarak, “Şu anda Avrupa Birliği ülkelerinde bu vasıflara ehil ayrımsız şef olmadığı üzere ülkü yaşanıyor. Akse dönemlerinde ülkelerin başında aktif liderlere ihtiyaç var. Recep Tayyip Erdoğan böyle ayrımsız dönemde hem Türkiye için hem üstelik dünya için gereklidir. Bu çeşit liderler gösterişsiz yetişmiyor.” ifadelerini kullandı.

“Demin seçilecek bire bir aday arıyorlar”

SELIM Tümen hükümetlerinin 20 almanak iktidarında Türkiye’ye balaban hizmetler yaptığını anlatan Şahin, sözlerini şöyle tamamladı:

“İktidara katılmak amacıyla altılı ganyan masa oluşturmuş ihtilaf partileri hangi yapıyor? ‘Ekonomi tamam, hazne sıfırı tüketmiş’ söyledikleri bu. İflas etmiş olan benzeri büyüklük vatandaşlardan olan alacağının 300 milyar lirasına yakınını almaktan vazgeçer mi? Asgari ücreti aynı yılda yüzdelik 94 artırabilir mi? Içtimai yardımları 15 milyar liradan 40 milyar liraya çıkarabilir mi? Vatandaşın gaz faturalarının yüzde 80’ini karşılayabilir mi? Altılı Ganyan masa ikide birde, ayrımsız araya gelip yemek yiyor. Sonrasında aynı beyanat yayınlıyorlar. Bunu 6 kez yaptılar. 7.’sini ilişki günü yapacaklar. Bu altılı sözleşme Allah saye tıpkı cidal çıksa bu savaşla ilgili bire bir bildiri açıklayana kadar çarpışma biter. Bunlardan bire bir madde olanaksız. Deminden seçilecek aynı aday arıyorlar. Meral Kadın ikide bir diyor kim ‘seçilecek aday arıyoruz.’ Meral Kadın Karabük’ten sesleniyorum. Ben size seçilecek bir namzet söyleyeyim mi? Recep Tayyip Erdoğan’dır. Eksantrik arayışlarınız beyhudedir.”

Elan sonraları basına merbut süren toplantıya, SELIM Fırka Karabük milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Zaman, YANLIŞSIZ Fırka İl Başkanı İsmail Altınöz, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Ovacık Belediye Reisi Yakup Narter, İl Umumi Divan Başkanı Ahmet Sözen ve partililer katıldı.

Share: