Cumhurbaşkanı mir verdi, Uşak Hayvan Barınağı yeni yüzüyle açıldı

Cumhur Reisi komut verdi, Uşak Hayvan Barınağı bakir yüzüyle açıldı

UŞAK – Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 81 ilde hayvan barınaklarının yapılanması talimatıyla harekete güzeşte Çeltek Belediyesi, Çeltek Efsanevi Barınağı’nın yeni yüzüyle açılımını gerçekleştirdi.

Çeltek Hayvan Barınağı’nda tadilat ve tevessü çalışması başlatan Uşak Belediyesi, geçtiğimiz günlerde Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın “81 ilde barınakların yapılması talimatı” vermesiyle alay malay derhâl değişiklikler ve büyüme çalışmalarını tamamladı. Yapılan açılışa Uşak Belediye Reisi Mehmet Çakın, çok sayıda sivil topluluk kuruluş yetkilileri ve öğrenciler katıldı. Güdük tanıtım videolarının arkası sıra sahneye çıkarak enformasyon işleyen Belediye Başkanı Mehmet Kıvılcım, mevcut barınağın kapasitesini arttırarak 85 sayı tekli padok ve 100 nüsha köpeği barındırabilecek yapıların tamamlandığını açıkladı. Başkan Kıvılcım, “Zaman açılışını gerçekleştirmiş olduğumuz bakir barınağımız, ilave tesislerimiz bile bu kapsamda bizleri heyecanlandıran, mutlu fail projelerden yeryüzü önemlilerinden ayrımsız tanesi. Aşağılık birlikte hayatı gelişigüzel, dünyayı birlikte paylaştığımız, ihtiyaçlarını bastırmak üzere, onların hem tedavi amaçlı hem de hamam tıpkısı yuva ihtiyacını bloke etmek üzere yapmış olduğumuz çalışmaları daha da ıslah etmek elan dahi kapasitesini büyütmek amacıyla ince zamandır benzeri planlama ve mücahede içerisindeydik. Çokça şükür zaman mevcuttaki barınağımızın kapasitesini büyük oranda arttıracak, yaklaşık 85 sayı tekli padok ve 100 nüsha köpeğimizi şişman yerine barındırabileceğimiz bakir binalarımızın yapımını tamamladık. Vakit Kaybetmeden bununla kalmadık, yardıma muhtaç hayvanları rehabilite edebileceğimiz, tedavilerini gerçekleştirebileceğimiz bu tesisimizde eskimemiş ayrımsız hayvan kliniğinin üstelik açılışını zaman gerçekleştiriyoruz” dedi.

“800 kapik ve 300 pisik kısırlaştırıldı”

Açıklamalarına bitmeme fail Belediye Reisi Şimşek, sokakta artan hayvanlara bakmanın, kendilerinin önemli görevlerinden birisi olduğunu söyledi. Vasektomi, telkih ve ensiz çipler için da bilgiler veren Kıvılcım, “Sokakta noksan olan bu fert dostlarımıza birlikte ehil geçmek uray kendisine bizlerin yetişkin görevlerinden benzeri tanesi. İnşallah hem onların barınması hem üstelik gerekseme duydukları tedavileri kullanılmamış kliniğimizde ve barınağımızda sağlamış olacağız. Sonuç bire bir yılda kestirmece 800 kapik ve 300 kediye kısırlaştırma, ilkah ve elverişsiz çip uygulaması barınağımızda yapılmıştı. İnşallah bu arttırma tesislerimizde bu benzer elan birlikte artacak ve elan nitelikli daha ferah bakım gerçekleştirmiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Sokakta mütezayit hayvanların bile aç kaldığını, üşüdüğünü hatırlatan Çakın, sözlerini “Burada kim fert dostlarımızı dadılık etmek talip hemşerilerimiz görebilir, bize isteklerini iletebilirler biz da tezyifkâr bu sorumluluğu alabileceğine inandığımız kişilere dostlarımızı can ediyoruz ve onlardan istiyoruz ki, hele üstelik çocuklarımızdan size emanet olan bu fert dostlarımızı sokaklara bırakmasınlar, onlara yer dolgunca şekilde sahip çıksınlar. Şayet bunu yapamayacaklarsa dahi yapabilecek birilerine gönül etsinler ya da bizlere ulaşsınlar ama sokaklara bırakmasınlar. Çünkü onlar kış geldiklerinde üşüyorlar, aşındırmak bulamadıklarında aç kalıyorlar. Ayrımsız sizler aşındırmak bulamadığınızda haris kalıyorsanız, üstünüzde giyim olmadığında sokakta kalınca kışın elbette üşüyorsanız, kedilerimiz, köpeklerimiz, yerel hayvanlarımız dahi benzeri şekilde üşüyorlar, acıkıyorlar” ifadeleriyle sonlandırdı. Konuşmaların arkası sıra Komutan Şimşek yapılan kılık yarışmalarında dereceye giren öğrenci ve okullara bağış verirken barınaklara önceki efsanevi teslimi yapılmasıyla program sonuç buldu.

Share: