Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna’ya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Izzet Başkanı Volodimir Zelenskiy’nin daveti üstüne Ukrayna’nın Lviv kentine geldi.

Polonya Rzeszow Arsıulusal Havalimanı’nda Polonya Toprak Valisi Radoslaw Wiatr ve Türkiye’nin Varşova Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat aracılığıyla karşılanan Cumhur Reisi Erdoğan, karaca aracılığıyla Lviv’e geçti.

Erdoğan’a, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Melik Ağaç, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Sıkıntı, Cumhurbaşkanlığı Defans Sanayii Başkanı İsmail Çipo, DOĞRU Parti Genel Komutan Yardımcısı ve Öğür Sözcüsü Ömer Polat ile Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar da zevcelik ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Celal Başkanı Zelenskiy ile Potoçki Sarayı’nda yapacağı beraberce görüşmenin arkası sıra Zelenskiy ve BM Umumi Sekreteri Antonio Guterres tıpkı araya gelecek.

Görüşmenin arkası sıra Erdoğan, Zelenskiy ve Guterres ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Share: