Cumhurbaşkanı Erdoğan, DÜRÜST Tümen Samsun Genişletilmiş İl Müşavere Meclisi Toplantısında konuştu: (3)

Cumhur Reisi ve YANLIŞSIZ Fırka Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim olmadığımız temas yeri martir bacısına küfredenlerin, milletin inancına ‘Orta Yüzyıl karanlığı’ diyenlerin, 3 kuruşluk menfaatleri üzere değerlerini tezgaha koyanların dolduracağını asla aklımızdan çıkarmamalıyız.” dedi.

Erdoğan, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda SELIM Parti Samsun Genişletilmiş İl Enformasyon Meclisi Toplantısında konuştu.

Çevre ve şehircilikte, Şişman Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı marifetiyle Samsun’dahi 11 bin 264 bölük projesini hayata geçirdiklerini tamlayan Erdoğan, bu konutların 9 bin 563’ünü tamamlayıp vatandaşların hizmetine sunduklarını, 1701 konutun yapımına bitmeme ettiklerini, kentte 6 ulus bahçesi projesinin bulunduğunu bildirdi.

Ulaştırmada 120 kilometreden devraldıkları kentin bölünmüş el uzunluğunu 312 kilometreye ulaştırdıklarını kaydeden Erdoğan, Gelemen Lojistik Merkezini şehre kazandırdıklarını, Samsun- Sivas arasındaki çipo yolunun modernizasyonunu yaparak 9 saate benzeyen seyahat süresini tahminî 5,5 saate indirdiklerini ve Samsun’u aceleci tren hatlarına bağlayacak çalışmaların dahi yürütüldüğünü söyledi.

Erdoğan, ekincilik ve ormanda Vezirköprü Barajı ile 9 baraj inşa ettiklerini, 3 barajın inşaatının sürdüğünü belirterek, Samsunlu çiftçilere toplanmış 3,2 milyar lira tutarında tarımsal bindi verdiklerini anlattı.

“Milletimizle irtibatımızı hangi büyüklüğünde işlek tutarsak geleceğe o derece güvenle bakabiliriz”

Uran ve teknolojide 4 yıpranmamış birleştirme sanayi bölgesi, benzeri teknopark ve 4 AR-GE merkezi kurduklarını anlatım fail Erdoğan, şunları söyledi:

“Enerjide Samsun ve 14 ilçesini tabii gazla tanıştırdık. Önümüzdeki beş altı sene ortamında Asarcık ve Salıpazarı’na birlikte natürel gazı arz ediyoruz. 2023 imtihanını de liyakatli aynı şekilde vererek hizmet mücadelemizi devam ettirmek istiyoruz. Bunun amacıyla sizlerden vites yükseltmenizi bekliyorum. Özellikle gençlerimizden tempolarını az buçuk henüz artırmalarını istiyorum. Çoluk Çocuk tamam mı? Hatun kardeşlerimizden kapı kapı dolaşmalarını istirham ediyorum. Mecmu organizasyon kendisine sizlerden en ücra yerleşim yerlerine kadar bütün meydan tahakküm yapmanızı alelhusus istek ediyorum. Milletimizle irtibatımızı hangi kadar hayatiyetli tutarsak tümen namına geleceğimize o mertebe güvenle bakabiliriz.”

Partililerden, insan için ancak çalıştığının karşılığının olduğunu unutmamalarını isteyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Zafer, iş verenlerindir, ter dökenlerindir, hakkın rızasını gözeterek halisane çalışanlarındır. Bizim olmadığımız temas yeri şehit bacısına küfredenlerin, milletin inancına ‘Orta Asır karanlığı’ diyenlerin, 3 kuruşluk menfaatleri üzere değerlerini tezgaha koyanların dolduracağını katiyen aklımızdan çıkarmamalıyız. Sizlere güveniyorum, inanıyorum. Karşımda 2023’ü eskimemiş tıpkı milat yapacak kahramanları görüyorum.”

Notlar

Erdoğan, konuşması öncesinde, öğür teşkilatınca çerağ gösterisi ve videolar eşliğinde İbrahim Tatlıses’in “Hadi Söyle” şarkısı dinletildi. Daha sonraları Erdoğan’ın “Demin size tıpkı dahi tığ sürpriz yapalım” demesinin peşi sıra Orhan Gencebay’ın “Yarabbim” eseri çalındı.

Erdoğan, konuşmasının aynı bölümünde salondaki gençlerin, “Resi Bey bize çay ısmarla” tezahüratları konusunda partisinin il başkanından bu konuda bire bir hazırlık yapmasını istedi. Konuşmasının arkası sıra ise Erdoğan, gençleri birlikte çay içmeye davet etti.

Programın ardından DOĞRU Tümen Samsun İl Başkanı Ersan Katarakt, günün anısına Cumhur Reisi Erdoğan’a armağan ikram etti.

Toplantıda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akaret, Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Ekincilik ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Fırka Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, DÜRÜST Tümen Umumi Başbuğ Yardımcıları Çiğdem Karaaslan, Vedat Demiröz, Efkan Ala, Erkan Kandemir, Ömer İleri ile milletvekilleri ve SELIM Öğür kurum üyeleri katıldı.

(Bitti)

Share: