Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Demincek Meclis’e zaman inşallah Hükûmet toplantımız var, kanunuesasi değişikliği teklifimizle anne türe ve özgürlüğü anayasal…

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Deminden Meclis’e bugün inşallah Bakanlar Kurulu toplantımız var, kanunuesasi değişikliği teklifimizle temel hak ve özgürlüğü anayasal güvence altına ahiz teklifimizi getireceğiz”

-“Bir Zamanlar şu sıklet dahi vardı: Eee Güneydoğu ve Doğu’ya hocalarımız hangi ile gidecek? Otobüsle mi gitsin, herkeste makine da namevcut. Demin 59 havalimanına çıktık. Hocalarımız uçağa binip Kars’a, Muş’a gidebiliyor. Burada dahi bastırık kalmadı. Varsa ufkunuz bu işi başarırsınız, yoksa palyatif kalırsınız”

-“İktisatçı hocalar ‘Türkiye altyapısını bitirdi, geleceği aydınlık’ tespitini yapmışlar. Tığ üstelik dedik kim bu tespiti bizler de yaptığımız için şu anda başarılıyız”

-“Bu yıl sonu, önümüzdeki yılbaşı kadar Karadeniz’den doğal gazı birlikte çıkardığımız anda bunun tadına orgazm imkânsız”

-“Bizim zamanında öyle tetkik gemimiz falanca yoktu. Ama demincek 2 sismik araştırma gemisi, 5 araştırı gemimiz var. Elan bereketli olacak. Elan zihayat kendisine bu yola bitmeme edeceğiz”

-“kisve baskılarından ideolojik kavgalara büyüklüğünde mukavemetli çokça dava vardı ülkemizde. Benim polisimi kızlarımızın ağzını durdurmak ve okula sokmamak kabilinden uygulamalara bağımlı tuttular”

-“Benim kızlarım İmam Hatip’te okudu amma ben kızımı hangi efsus kim İmam Hatip’ten kabul etmek durumunda kaldım, bir arkadaşımın müdür olduğu İmam Hatip’e ayrımlı tıpkısı şehre çarpmak yerinde kaldım”

-“Hocalarımızın arasında başörtülüler var, öğrencilerimiz beyninde üstelik var. Temel özgürlük budur beyler… Diyorlar ki adalet ve özgürlük… Çifte tokat dışarı attınız. Kendi genel başbuğ yardımcın ikna odalarında yavrularımızın başörtülerini çıkararak aldılar. Bunları gördük”

-“Harçları ki kaldırdı? Biz kaldırdık. Kâin faziletkâr tedrisat yurtları ihtiyaçlara cevap veremiyor diye bağırıp durdular. 850 bin öğrenci kapasiteli yurtlarımız var. İhtiyaçlara yanıt verebilir haldeyiz, rica yok. Bu noktaya geldik. Biri tıpkı yılda bu sorunu çözerim diyordu. Hayatınız dolma”

-“Zira kanuni düzenlemeye ihtiyaç bulunmayan ki. Kanuncu düzenlemeye ihtiyaç yokken daha çok ‘yasal aranjman yapalım’ dedi. Kanuni düzenlemeye gerekseme yok. Senin yanında tek hukukçu namevcut mu? Bu işlemler aşıldı çıktı”

ANKARA – Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Ulus Kongre ve Ekin Merkezi’nde 2022-2023 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni’nde konuştu.

Share: