Cumhur Reisi Erdoğan, YANLIŞSIZ Öğür Samsun Genişletilmiş İl Müracaat Meclisi Toplantısında konuştu: (1)

Reisicumhur ve YANLIŞSIZ Öğür Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye amacıyla manzara kuran ve bu hayallerinin peşinde koşan eksiksiz gençlerimiz ülkemizi her alanda şampiyonlar ligine taşıyor. Türkiye, ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, üstüne zorla giydirilen boyunduruk gömleklerini parçaladıkça, global ölçekte kendinden saraka ettiriyor.” dedi.

Erdoğan, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda DÜRÜST Tümen Samsun Genişletilmiş İl Meşveret Meclisi Toplantısında konuştu.

Dünya ve olimpiyat şampiyonu Mustafa Dağıstanlı’nın ismini taşıyan salondan Samsun’un parçalanmamış ilçelerine, mahallelerine, hanelerine muhabbetlerini gönderdiğini belirten Erdoğan, şehre gelişinden itibaren kendilerini bilcümle olduğu üzere canıgönülden bağrına basan Samsunlulara teşekkür etti.

“Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı sonsuz eylesin.” diyen Erdoğan, Samsun’a en son iki yıl evvel partisinin memleket kongresi ve Samsun-Sivas Demiryolu Rehabilitasyon Projesi’nin açılış töreni üzere geldiklerini anlattı. Araya salgının girmesiyle ortaya çıkan bu hasretin arkası sıra yine milli mücadelenin şehri Samsun’birlikte olduklarını dile getiren Erdoğan, zaman teşkilatlarının vefakar, fedakar, gayretli neferleriyle baştan bir arada bulunmanın mutluluğu içre olduğunu kaydetti.

DÜRÜST Parti Samsun İl Başkanlığına bu buluşma için teşekkürname eden Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sevdaları salonlara sığmayan siz sav arkadaşlarımın herhangi bir birine sunma kalbi teşekkürlerimi iletiyorum. Genişletilmiş İl Enformasyon Meclisi Toplantımızın şehrimiz, partimiz ve teşkilatımız amacıyla hayırlara açacak olmasını diliyorum. Samsun’da, kuruluşundan bugüne büyüklüğünde partimizde fariza yapmış, davamıza omuz vermiş kül kardeşlerime teşekkür ediyor, güçlükle-ı bekaya uğurladığımız yol arkadaşlarımızı rahmetle, minnetle anıyorum. Rabbim hepsinden razı olsun.

Onlar geride aşağı yaşıt tıpkı bırakıt bıraktılar. Onlar arkalarında senelerce hayırla namahrem edilecek eserler bıraktılar. Onlar bir beşaret gibi yüreğimizde taşıyacağımız emanetler bıraktılar. Onlar milletimizin bağımsızlık ve encam mücadelesine adlarını değerli harflerle yazdırdılar. DOĞRU Partili kadrolar kendisine davamızın öncülerinin emanetine sahip çıkmayı görevimiz addediyoruz. Önünde himmet verdikleri hizmet bayrağını seçme dönem biraz henüz yüceltmek, temas aktarılma az buçuk elan yükseğe yısa etmek için gayret gösteriyoruz.”

“21 yılın birikimiyle, 21 yılın tecrübesiyle ülkemize ve milletimize hizmet ediyoruz”

Erdoğan, Türkiye’ye henüz aşkın yatırım kazandırarak ülkeyi değme dolaşma biraz elan büyüterek, güçlendirerek kendilerine duyulan güvene müstahak olmaya çalıştıklarını belirtti.

Pazartesi günü Afyonkarahisar ve Kütahya’birlikte olduğunu anımsatan Erdoğan, “Büyük Taarruz’un 100. yıl dönümünde hem zaferimizi kutladık hem üstelik bu şehirlerimize kazandırdığımız eserlerin şişman açılış törenini yaptık. 30 Ağustos Zafer Bayramımızı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde milletin evinde birlikte manasına reva şekilde kutladık. Perşembe haset gözleri ışıltılı 20 bin öğretmenimizin atamalarını yaparak ülkemizin ciharıyek yanındaki görev yerlerine uğurladık.” diye niteleyerek konuştu.

Pazartesi haset önceki, inşasını tamamladıkları kredi yurtların toplu açılışını yapacaklarını peşi sıra dahi bakanlar kurulu toplantısını gerçekleştireceklerini aktaran Erdoğan, salı günü da üç günlük resmi benzeri görüşme amacıyla Bosna-Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan’a gideceğini kaydetti.

Erdoğan, “21 yılın birikimiyle, 21 yılın tecrübesiyle amma evvel günkü aşkla, evvel günkü sevdayla ülkemize ve milletimize hizmet ediyoruz.” dedi.

“Türkiye’nin girişimcilik ruhu bu yıl Samsun’birlikte tezahür etti”

Küresel ölçekte yaşanan sıkıntılara rağmen Türkiye’yi 2023 hedefleriyle kucaklaştırmak, 2053 vizyonuyla buluşturmak için var güçleriyle çalıştıklarını vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

“Bugün Samsun’da, buraya gelmeden önce övünme donör benzeri programa ortaklık ettik. Ülkemizin sunu şişman uygulayım bilimi şöleni TEKNOFEST’e bu yıl Samsun aile sahipliği yapıyor. Türkiye’nin girişimcilik ruhu bu yıl Samsun’birlikte taayyün etti. Gençlerimizin TEKNOFEST sevincine eş olduk. Akıncı’dan Atak’a, Hürkuş’tan Kızılelma’evet, Anka’evet büyüklüğünde Türkiye’nin ati uygulayım bilimi ürünlerinde, onlara dair savunma sanayinde nerelere geldiğini rüyet imkanı bulduk. Gençlerimize okazyon verildiğinde, önlerindeki engeller kaldırıldığında neleri başarabildiğine bizzat tanıklık ettik. Emreylemek kim önlerine takozlar konmazsa, hani benzeri zamanların CHP’sinin bereketli artağan takozlar koyduğu dönemler vardı evet, işte bu takozlar ortadan kalkınca bu millet nelere muktedir bunu gösterdik. TEKNOFEST’i görüp bile ülkemiz ve istikbalimiz namına gururlanmamak elde değil. Milli uygulayım bilimi hamlemizin haddinden fazla güdük sürede ulaştığı seviyeyi görüp de geleceğimiz için ümitvar olmamak tür değil.”

“Durarak yatarak olmuyor Mösyö Kemal”

İktidara geldiklerinde yerel ve millilik oranının yüzdelik 20 olduğunu dile getiren Erdoğan, bugün ise bu oranın yüzde 80 olduğunun altını çizdi.

Erdoğan, “Nereden nereye? Bu, durarak yatarak olmuyor Bay Kemal, fiilen oluyor. Ama sağ olsun TEKNOFEST’e tıpkısı turistik gezi yapmış. Orada de buggy ile kendisini dolaştırmışlar. İnşallah ilham almıştır.” ifadesini kullandı.

Bu milletin aynı ayrımsız asır evvel verdiği milli mücadelede olduğu gibi son rütbe kısıtlanmış imkanlarla kıtipiyoz bakir ve şişman bire bir kabile yazdığını, TEKNOFEST’in dahi bu hakikati hatırlattığını tamlayan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Ne diyor saz şairi, ‘Bir zamanlar biz bile budun hem pekâlâ milletmişiz. Gelmişiz dünyaya ulus, milliyet nedir öğretmişiz.’ Bu kavim hakeza aynı ulus. Türkiye amacıyla hayalet kuran ve bu hayallerinin peşinde koşan tamam gençlerimiz ülkemizi seçkin alanda şampiyonlar ligine taşıyor. Türkiye, ayağına vurulan zincirleri kırdıkça, üzerine cebren giydirilen esaret gömleklerini parçaladıkça, küresel ölçekte bizatihi söz ettiriyor. Senelerce insanımızı birbirine kırdırarak, ülkemizin geleceğini çalanlara, evlatlarımızı sinsi hesaplara cihaz etmeye etkin provokatörlere, gençlerimizi sarfiyat malzemesi namına gören yıldırı örgütlerine, her daim karamsarlık aşılayan uğursuzluk tellallarına, hasılı cemi ikbalini milletin felaketine bağlamış kifayetsizlere rağmen ülkemiz aynı istikrar ve güven abidesi olarak kamu dünyada ayn dolduruyor.”

Şu anda BAYKAR’ın çıktı ürünlerini yetiştiremediğini, 2-3 yıl sonrasına gün verdiğini dile getiren Erdoğan, “Hepimizi gururlandıran bu başarılardan yıllarca ülkemizi teknoloji çöplüğü haline getirenlerin çokça sakil dert duyduğunu biliyoruz. Milli ve yerli istihsal hamlelerimizin Türkiye’yi hemen pazar namına görenleri rahatsız ettiğini biliyoruz. Terörle mücadelemizi özlük silahlarımızla yürütebilmemizin bölücü teşkilat yandaşlarını rahatsız ettiğini biliyoruz. Bu talih dolgun enjeksiyon üretemiyordu. Imdi hepsinin arz güzelini yapar ağıl geldik.”

(Sürecek)



Share: