Cumhur Reisi Erdoğan: “Bu behişt vatanı müstevlilerin yöntem mühendisliklerine teslim edemeyiz”

Cumhurbaşkanı ve DÜRÜST Fırka Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ne tuzaklar kurulursa kurulsun, TEKNOFEST gençliğinin uyanışının engellenemeyeceğini ve gelecek asrın Türkiye yüzyılı olmasının önüne geçilemeyeceğini söyledi.

Erdoğan, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda DOĞRU Tümen Samsun Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu.

Türkiye’nin dünya savunma uran piyasasında saraka sahibi konuma gelmesinin toptan cebe tüccarlarını erinçsiz ettiğini bildiklerini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

“Farklı kimliklerden, değişik görüşlerden olmalarına rağmen bu çevrelerin kuma paydası Türkiye karşıtlığı ve Türk milleti düşmanlığıdır. Türkiye’nin savunma endüstri birlikte sair alanlarda üstelik dallı güllü, bağımsız milletvekili tıpkı ülke haline gelmesine tahammülleri yok. Bu tahammülsüzlüklerini rastgele fırsatta dile getirmekten birlikte çekinmiyorlar. Hangi diyor, ‘Helalleşme.’ Bu aynı oyun. Bu oyunun yerini ‘hesaplaşma’ söylemlerinin almasının gerisinde işte bu hazımsızlık var. İmam hatip okullarımızla detay ve derk yuvalarımızla alimlerimizle ait hakaretlerin havada uçuşmasının gerisinde bu nobranlık var. Hatta bazı benlik fukaralarının partimizin kapısına kilit vurmaktan bahsedecek kadar gözlerini karartmasının gerisinde bu faşist kafayı hortlatma çabası vardır. Alevi Bektaşi kardeşlerimizi garaz kayran edepsizlikler bile ülkemize sığınan muhacirlere müteveccih tiksinme söylemleri üstelik bu oyunların birer parçasıdır. Ilgi ederseniz CHP ve yoldaşları milletten yüz bulamadıkça anbean henüz aşkın gözdağı ve taşlama diline sarılıyorlar.”

Birilerinin, gençliklerinin olmadığını söylediğini tamlayan Erdoğan, alandaki gençleri meni ederek, “Bu hangi bu, gençliğimiz değil mi? Gençliğimiz namevcut diyenlere sesleniyorum, kendinize bakın kendinize evvelallah bizler gençliğimizle alım duyuyoruz, gençliğimizle birlikte hedefe yürüyoruz. Diyorlar kim ‘kadın teşkilatı yok.’ Doğru kadınlar hazır. Kadınlarımızla beraber, gençlerimizle beraber, ana kademeyle beraber gümbür gümbür geliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“2023’te üstelik Cumhur İttifakı kendisine sandıkları patlatacağız”

Seçimlere mahdut günler kaldığını dile getiren Erdoğan, “Demin bu dar günleri gayet iyi değerlendirecek ve inşallah 2023’te birlikte Cumhur İttifakı adına sandıkları patlatacağız.” dedi.

Geçmişte defaatle deneyim ettikleri ve imdi rafa kalktığını beklenti ettikleri bayat senaryoların, CHP ve yoldaşları eliyle yeniden tedavüle sokulmaya çalışıldığını belirten Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Burada kurtuluşun ve şahlanışın şehri Samsun’dan fitne tüccarlarına ayan söylüyorum, hangi yaparsanız yapın başaramayacaksınız. Bu milletin kardeşliğini bozamayacaksınız. Sinsi emellerinize ulaşamayacaksınız. Ne tuzakları kurarsanız kurun TEKNOFEST gençliğinin uyanışını engelleyemeyeceksiniz. Kimlerle branş kolalama girerseniz girin, ati asrın Türkiye yüzyılı olmasının önüne geçemeyeceksiniz. Çünkü bu kavim çıktı vaktini ve enerjisini heba edecek senaryolara değer etmiyor. 2023 seçimleri ufukta belirdikçe siyasal iklimi zehirlemeye, insanımızı kutuplaştırmaya çevrilmiş hamlelerin çoğalacağının farkındayız.”

“Bu behişt vatanı müstevlilerin politika mühendisliklerine doğrulama edemeyiz”

Erdoğan, bu sinsi planları bozacak, çepel niyetleri kursaklarında bırakacak, Türkiye’yi önce 2023 hedefleri ardından da 2053 vizyonuyla buluşturacak olanın kendileri olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bu milletin yüzyıllık hayallerini, yüzyıllık özlemlerini gerçeğe dönüştürecek olan kadrolar biziz. Türkiye’nin yeniden şekillenen global sistemde türe ettiği yeri almasını sağlayacak olan biziz. SELIM Tümen ve Topluluk İttifakı, ülkemizin birliğinin, dirliğinin, varlık ve güvenliğinin teminatıdır. DOĞRU Parti ve Halk İttifakı milli iradenin, budun egemenliğinin sarsılmaz savunucusu, Cumhuriyetimizin yılmayan neferidir. Rastgele karışında tıpkısı kahramanın yattığı bu cennet vatanı müstevlilerin siyasa mühendisliklerine tasdik edemeyiz. Mazlum ve mağdurların umudu olan bu adamakıllı ülkeyi hangi FETÖ’cü hainlerin ne PKK’lı alçakların ne de bunların CHP içindeki uzantılarının insafına infirak edemeyiz.”

“Samsun’a serencam 20 yılda toplam 43 bilyon lira yatırım yaptık”

Kendileri üzere asıl olanın “milletin rızası” ve “müfit duası” olduğunun altını çizen Erdoğan, “Bizim üzere temel olan geride şükranla bigâne edilecek eserler, hizmetler bırakmaktır. Bu tatlılıkla fiilen, son 20 yılda başka 80 vilayetimizle gelişigüzel Samsun’dahi bile iri bire bir

dönüşüm gerçekleştirdik. Samsun’a akıbet 20 yılda toplam 43 milyar liralık yatırım yaptık.” dedi.

Eğitimde 5 bin 626 yıpranmamış sınıf mensur ettiklerini, ikinci şevket üniversitesi kendisine Samsun Üniversitesini şehre kazandırdıklarını belirten Erdoğan, şunları paylaştı:

“Gençlik ve sporda 12 bin 392 can kapasiteli faziletkâr tahsil güçlükle binaları açtık. Hep 93 skor spor tesisini Samsun’da nesir ettik. Toplumsal yardımlarda Samsunlu ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza toplanmış 5,5 bilyon liralık cins aktardık. Sağlıkta 21’i hastaneden oluşan bütün 42 skor esenlik tesisi yaptık. 900 yataklı vagon Samsun Site Hastanemizle birlikte 5 keyif tesisimizin yapımına bitmeme ediyoruz.”

(sürecek)

Cumhur Reisi Erdoğan, SELIM Tümen Samsun Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısında konuştu: (3)

“Bizim olmadığımız rastgele yeri martir bacısına küfredenlerin, milletin inancına ‘Orta Yüzyıl karanlığı’ diyenlerin, 3 kuruşluk menfaatleri üzere değerlerini tezgaha koyanların dolduracağını asla aklımızdan çıkarmamalıyız”

“2023 imtihanını dahi başarılı benzeri şekilde vererek bakım mücadelemizi bitmeme ettirmek istiyoruz”

Cumhurbaşkanı ve DOĞRU Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim olmadığımız rastgele yeri martir bacısına küfredenlerin, milletin inancına ‘Orta Yüzyıl karanlığı’ diyenlerin, 3 kuruşluk menfaatleri amacıyla değerlerini tezgaha koyanların dolduracağını asla aklımızdan çıkarmamalıyız.” dedi.

Erdoğan, Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda SELIM Tümen Samsun Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısında konuştu.

Çevre ve şehircilikte, Şişman Bölük İdaresi (TOKİ) Başkanlığı aracılığıyla Samsun’de 11 bin 264 konut projesini hayata geçirdiklerini tamlayan Erdoğan, bu konutların 9 bin 563’ünü tamamlayıp vatandaşların hizmetine sunduklarını, 1701 konutun yapımına bitmeme ettiklerini, kentte 6 kavim bahçesi projesinin bulunduğunu bildirdi.

Ulaştırmada 120 kilometreden devraldıkları kentin mukassem nöbet uzunluğunu 312 kilometreye ulaştırdıklarını kaydeden Erdoğan, Gelemen Lojistik Merkezini şehre kazandırdıklarını, Samsun- Sivas arasındaki demir yolunun modernizasyonunu yaparak 9 saate andıran yolculuk süresini tahminî 5,5 saate indirdiklerini ve Samsun’u hızlı katar hatlarına bağlayacak çalışmaların da yürütüldüğünü söyledi.

Erdoğan, tarım ve ormanda Vezirköprü Barajı ile gelişigüzel 9 baraj nesir ettiklerini, 3 barajın inşaatının sürdüğünü belirterek Samsunlu çiftçilere toplanmış 3,2 milyar liralık tutarında zirai destek verdiklerini anlattı.

“Milletimizle irtibatımızı ne büyüklüğünde dinamik tutarsak geleceğe o derece güvenle bakabiliriz”

Sanayi ve teknolojide 4 eskimemiş tevhit endüstri bölgesi, ayrımsız teknopark ve 4 AR-GE merkezi kurduklarını tabir fail Erdoğan, şunları söyledi:

“Enerjide Samsun ve 14 ilçesini doğalgazla tanıştırdık. Önümüzdeki beş altı yıl zarfında Asarcık ve Salıpazarı’na da tabii gazı yer ediyoruz. 2023 imtihanını üstelik başarılı bir şekilde vererek bakım mücadelemizi devam yol açmak istiyoruz. Bunun üzere sizlerden vites yükseltmenizi bekliyorum. Hele gençlerimizden tempolarını az buçuk daha artırmalarını istiyorum. Gençler bitmiş mı? Hanım kardeşlerimizden bap başlık dolaşmalarını istirham ediyorum. Umum kurum yerine sizlerden yeryüzü ücra iskân yerlerine büyüklüğünde tamlık kayran print yapmanızı hele talep ediyorum. Milletimizle irtibatımızı hangi büyüklüğünde canlı tutarsak parti kendisine geleceğimize o paye güvenle bakabiliriz.”

Partililerden, âdem üzere fakat çalıştığının karşılığının olduğunu unutmamalarını talip Erdoğan, şunları kaydetti:

“Galebe, say verenlerindir, arak dökenlerindir, hakkın rızasını gözeterek arkadaşça çalışanlarındır. Bizim olmadığımız herhangi bir yeri şehit bacısına küfredenlerin, milletin inancına ‘Orta Asır karanlığı’ diyenlerin, 3 kuruşluk menfaatleri için değerlerini tezgaha koyanların dolduracağını katiyen aklımızdan çıkarmamalıyız. Sizlere güveniyorum, inanıyorum. Karşımda 2023’ü bakir bire bir milat yapacak kahramanları görüyorum.”

-Notlar

Erdoğan, konuşması öncesinde, fırka teşkilatınca ışık gösterisi ve videolar eşliğinde İbrahim Tatlıses’in “Haydi Söyle” şarkısı dinletildi. Elan sonra Erdoğan’ın “Deminden size bir birlikte tığ sürpriz yapalım.” demesinin arkası sıra Orhan Gencebay’ın “Yarabbim” eserini dinletti.

Erdoğan, konuşmasının bire bir bölümünde salondaki gençlerin, “Başbuğ bize çay ısmarla” tezahüratları konusunda partisinin memleket başkanından bu konuda bir tedbir yapması istedi. Konuşmasının peşi sıra ise Erdoğan, gençleri gelişigüzel öz içmeye nida etti.

Programın ardından SELIM Öğür Samsun İl Başkanı Ersan Katarakt, günün anısına Reisicumhur Erdoğan’a bağış arz etti.

Toplantıda, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Milli Defans Bakanı Hulusi Akar, Eriştirme ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ekincilik ve Orman Bakanı Birim Kirişci, SELIM Fırka Umumi Başkanvekili Binali Sebep, AK Öğür Umumi Komutan Yardımcıları Mahmur Çiçeği Karaaslan, Vedat Demiröz, Efkan Ala, Erkan Kandemir, Ömer İleri ile milletvekilleri ve SELIM Fırka’nin teşkilat üyeleri katıldı.

(Bitti)Share: