Çorlu’da akrabasını sömürme ettiği iddiasıyla yeniden yargılanan sanığa ayrımsız ukubet verildi

Tekirdağ’ın Dertli ilçesinde istismar ettiği gencin ölümüne hastalık olduğu iddiasıyla yargılanan sanığa 26 sene hapis cezası verildi.

Edirne 1. Gösterişli Ceza Mahkemesindeki duruşmaya mevkuf maznun V.T. bulunduğu cezaevinden Patırtılı ve Fon Bilişim Sistemi (SEGBİS) eliyle katıldı, tarafların avukatları mahkeme salonunda amade bulundu.

Basına bağlı görülen mahkeme sonrası mahkeme heyeti maznun V.T’yi 26 sene cezaevi cezasına çarptırdı.

Avukat Merve Uçanok, gazetecilere yaptığı açıklamada, sabık yıl ağustostan beri tıpkı ahbaplık mücadelesi verdiklerini ve bu mücadeleyi kazandıklarını belirtti.

Verilen karardan mutlu olduklarını rapor eden Uçanok, “Emre hayattayken bu ünsiyet savaşını başlatmıştı. Geç oldu ihtimal ama bugün doğruluk sağlandı. Emre aramızda namevcut belki ama bugün hak sağlandı. Bu yüzden Emre’miz mezarında şen uyusun. Bayağı üstelik bu sevgili bütün kıygın çocuklara düş ışığı olsun. Bunu canı istekle diliyorum.” dedi.

Karar sonrası Emre Y’nin ailesi gözyaşlarını tutamadı.

Emre Y, akrabası V.T. tarafından tensel istismara maruz kaldığı iddiasıyla sabık sene Hastalıklı Cumhuriyet Altını Başsavcılığına cürüm duyurusunda bulunmuş, aynı sene nisan ayında intihar etmişti. Emre Y’nin intiharının arkası sıra sanık Vedat T. “Kalifiye eşeysel istismar” suçundan tutuklanmıştı.

Share: