Çocukların gözü uğrunda köpeği vurdu

Çocukların gözü önünde köpeği vurdu

DÜZCE – Düzce’de bire bir kişi ruhsatsız silahla, evin bahçesindeki köpeğe, çocukların gözü uğrunda dokunaklı etti. Yerde sabit yatan köpeği Bipativer Derneği Başkanı kurtarabilmek üzere kucaklayıp veterinere götürdü.

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesine vabeste Darıyeri Hasanbey Köyü’nde aynı evin bahçesindeki köpeğe, iddiaya bakarak B.S. isimli özlük, ruhsatsız silahı ile 2 el zehir ederek yaraladı. Yerde yerli artan köpeğin halini görenler derhâl jandarma ekipleri ile Bipativer Derneği’ne marifet verdi. İhbar konusunda olay namına gelen cingöz, köpeği vurduktan sonraları fenomen yerinden kaçan B.S. isimli şahsı güdük sürede yakalayarak silahına el koydu.

Bipativer Derneği Başkanı Dursun Altıntaş ise yanık köpeğin saldırmaması üzere önce ağzını bağladı. Daha sonra kucaklayarak veterinere göndermek üzere aracına bindirdi. Veteriner kliniğine götürülen köpeğin, saçma ile vurulduğu ve dirimsel tehlikesinin olmadığı öğrenildi.

Köpeği yaralayan B.S. isimli özlük ise gözaltına alınarak ilçe cingöz komutanlığına götürüldü. Olayla ait inceleme başlatıldı.

Share: