Çocuğu üzere baktığı köpeğinin cesedini yırtık halde buldu, gerçeği öğrenince hüngür hüngür ağladı

Çankırı’üstelik zihayat Hacı Ahmet Katışıksız’ün çocuğu kabil baktığı köpeği, iddialara bakarak uray personeli aracılığıyla mızrap iğne ile bayıltıldıktan bilahare aynı pitbull cinsi köpek eliyle boğularak öldürüldü. Temiz, köpeğini bayıltarak sokakta bıraktığı öne sürülen belediye personeli ile üzerindeki koruma aksesuarlarını arakçı erkek ve pitbull cinsi köpeğin sahibinden şikayetçi oldu.

Çankırı’bile hayatiyetli Hacı Ahmet Sili’ün 3 sene evvel barınarak aldığı ve çocuğu üzere beslediği ‘K9 kırması’ cinsi köpeği “Boncuk” 5 Ağustos tarihinde evden kaçarak kayıplara karıştı. Günlerce köpeğini arayan Ahmet Arı, 10 Ağustos tarihinde Aksu Mahallesi’ndeki yersiz aynı arazide köpeğini geberik tıpkı halde buldu. Köpeğinin üzerindeki dulda göğüslüğünün olmadığını ve köpeğinin vücudunun parçalandığını gören Arı, durumu polis ekiplerine bildirdi. Baytar hekimle birlikte köpeğin bulunduğu alanda tetkik yapan Katışıksız, vatandaşlardan köpeğinin Çankırı Belediyesi personeli yoluyla maden enjeksiyon ile bayıltıldıktan sonra tıpkısı kapik aracılığıyla parçalandığını ve koruma amaçlı taktığı göğüslüğün ise çalındığını öğrendi. Köpeğinin tıpkı insan eliyle yasaklı soy bire bir köpeğin saldırtılması sonrasında öldürüldüğünü argüman eden Ahmet Halis, köpeği bayılttıktan sonradan sokakta bırakan uray personeli, dulda göğüslüğünü düz şahıs ve köpeğinin ölümüne sebep olduğu yasaklı soy köpeğin sahibi hakkında cürüm duyurusunda bulundu.

“Melce görevlisi araçtan iner inmez eroin tabancasıyla vuruyor, vurduktan sonra arabasına binip ferasetsiz gidiyor”

Çevredeki vatandaşların köpeğinin şehremaneti personeli yoluyla maden iğne ile bayıltıldığını gördüklerini söylediğini tabir eden Temiz, köpeğinin agresif bir köpek olmadığını ve sahipli olduğunu gösteren bir tasmasının olduğunu belirterek, “8 Ağustos pazartesi günü Boncuk isimlik K9 kırması köpeğim uray barınağı görevlisi marifetiyle esrar iğne ile bayıltılmış ve görüngü yerine ayrılma edilmiş. Henüz sonraları bölgede mevcut sitenin tıpkısı personeli tarafından yığılmış köpeğin konusunda yırtıcı köpeklere cebin yüklenmek amacıyla takılan apotr göğüslük ve dikenli tasması alınmış. Akabinde dahi üzerine yırtıcı yasaklı kapik, pitbull cinsi tıpkısı köpek aracılığıyla komutla saldırtılarak, parçalanmasına sebebiyet verilmiştir. Olayın yeri Katarakt Mahallesi ile İlker Tuncay İlköğretim Ortaokulu ortada oluyor. Şehir sakinleri marifetiyle ayrımsız grup kapik olduğu barınağa bildiriliyor ve melce yetkilisi, baytar izinde olduğu halde köpekleri almak üzere yahut köpekleri oradan kabartmak üzere geliyor. Özge köpekler kaçıyor, Boncuk sülale köpeği olduğu ve insana alışkın kapik olduğu üzere kaçmıyor. Melce görevlisi araçtan iner inmez metal tabancasıyla vuruyor, vurduktan bilahare arabasına binip vurdumduymaz gidiyor. Henüz sonra 1 Ağustos’ta bana ihbar geldi. Ego köpeği 4-5 güneş layenkati demeden canımı hiçe sayarak eşim ile alay malay aradım. Gelen ihbar konusunda eşim veterinerle fenomen hesabına gidiyor. Fenomen durumunda yapılan incelemede veteriner köpeğin bayıltıldığını ve personelin götürmesi gerektiğini söylüyor. Bu köpeğin ahiret yolculuğu sebebi, elan sonra pitbull cinsi agresif tıpkı köpek tarafından Boncuk baygınken parçalatılmasından kaynaklanıyor. Bu şekilde ruhsuz ve ikinci dönme ikinci dönüş yine eşimle bu arada, veteriner eşliğinde sitenin asayiş görevlisinin yanına gittiğimizde, görevli ‘ben bunu köpek öldükten bilahare aldım’ dedi. Ama göğüslük ve tasma üzerinde yapılan incelemede bire bir zaman izine rastlamadık” dedi.

“Benim köpeğim isteyerek öldürüldü”

Köpeğinin ölümüne sebep olan kişilerin cezalandırılması amacıyla sonuna büyüklüğünde savaşım vereceğini anlatım eden Arı, “Ben 10 gündür dalgı uyumuyorum, kendimi parçalıyorum. Içtimai medyadan yırtıyorum, elimden geleni yapıyorum. Bana diyorlar kim ‘tıpkı kapik, yapma.’ Rüfeka, benim evladım yok, bu köpeği 2019’da belediye barınağından sahiplendim. Aldım, evladım hesabına koydum. Ego oğlumu evde besliyorum, üç yılda 45 bin TL mülk harcadım. Bu çocukları çok sever, benim elimde kayıtlarım var. Bu kapik kesinlikle birine saldırmaz ve ifadesinde barınak görevlisi, ‘bana saldırdı. Ego vurdum’ diyor. Ama deneme tanıkları köpeğin kaçarken tabancayı gördüğünü, kül kaçacakken vurduğunu söyledi. Köpeğin kalçasına vurması gerekirken beklenen göğsüne ya bile karnına vurmuş. İğnenin bağırsak organlarına battığını düşünüyoruz. 5 saniyelik gücük ayrımsız sürede bayıldığını duyduk. 15 dakikada bayılması geçişsiz, benim köpeğim kasten öldürüldü. Çankırı Belediyesi barınak görevlisi, site görevlisi ve yasaklı bir köpeğin sahibi tutmak amacıyla üç hayat banko benim köpeğimin katili. Bu katillerin kesinlikle elini kolunu sallayarak gezmesini istemiyorum. Yaşıt dokuma etmesini istiyorum. Zira ben evladım namına koydum, Ego bu olayın sonuna kadar peşindeyim” diye niteleyerek konuştu. – ÇANKIRIShare: