“Cıvıl Cıvıl Gidiş Geliş Terbiye Aracı” ve “Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı” Zonguldak’ta

“Devingen Gidiş Geliş Eğitim Ara Bulucu” ve “Emniyet Kemeri Benzetim Aracı” Zonguldak’ta

ZONGULDAK Güllabi Umumi Komutanlığı’nın “Ateş Parçası Trafik Eğitim Uzlaştırıcı” ve “Güven Kemeri Simülasyon Uzlaştırıcı “Zonguldak’a geldi.

Cingöz Umumi Komutanlığı bünyesinde mevcut, ‘Devingen Gidiş Geliş Eğitim Bilimi Tırı’ ve ‘Itimat Kemeri Benzetim Ara Bulucu’ trafik kazalarının en aza indirilmesi ve güven kemeri farkındalığı oluşturulması amacıyla şehremaneti bariz otoparkında etkinlik düzenlendi. Belediye münhal otoparkında düzenlenen etkinliğe, Vali Mustafa Tutulmaz, İl Uyanık Komutanı Albay Cezmi Yalınkılıç, Zonguldak Belediye Reisi Ömer Sağlıklı Düz, İl Emniyet Müdürü Gönüllü Eskişehir Taşı ve ofis müdürleri üstelik hazır bulundu.

Ilbay Mustafa Tutulmaz ve beraberdekiler itimat kemeri simülasyon aracı, alkollü kişilerin düşünce mesafesini kısalmasını kumar fail istasyon ve kıvrak tırda incelemelerde bulundular.

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, “Trafikle ilgilendiren, eğitici tırlarını ve uygulamalarını şahsen şahidi olduk. Burada amaç şu oldu. Malumunuz olduğu kabil yağız yollarında güvenlikle ilişik içişleri bakanlığımızın akıbet 2 yılda özellikle hızlı tıpkısı şekilde uyguladığı kampanyalar var. Bu kampanyalarla bugüne kadar hem gidiş geliş kazaları azaldı, Hem üstelik ölüm sayıları azaldı. Hem üstelik yaralanma sayıları azaldı. Bu şurada gelinen yasakçı kampanyalara halkımız uyarsa evleviyet yayanın dikkati al düdük itimat kemerinin takılması buna eş tıpkı haddinden fazla kampanyalarla trafiğe temas ortamda özen çekildi. Bugünde özen çekmenin bire bir parçası. Vatandaşlarımızı sizlerle tarafından kurallara uymaya davet ediyoruz. Burada bulunduğu müddet içerisinde bile vatandaşlarımız gelsinler arabanın içerisinde ki kişinin hangi konumda olduğunu görsünler ona bakarak düzenli bir şekilde debi etsinler. Kazasız bir trafik güvenliği dilesinler” dedi.

Share: