Çırılçıplak duygu hastası çağa 2,5 aylık ciddi bakım tedavisiyle hayata tutundu

Erzurum’da çırılçıplak hastalığı nedeniyle 8,5 aylıkken peyda his ameliyatı olan bebek, site hastanesinde bala bunaltıcı bakım doktorlarının 2,5 mahiye strateji ve tedavileri sonrası hayata tutundu.

Kentte etkili İsmail ve Cımbar Asetat çifti, kısaca 2,5 ay ilk anadan doğma duygu hastalığı olan 8,5 mahiye çocuklarını otama için Erzurum Site Hastanesi yavru ruh soy cerrahi kliniğine götürdü.

Bala kalp soy cerrahi doktorlarınca tetkikleri yapıldıktan bilahare meydanda kalp ameliyatına alınan Mehmet Akif süt kuzusu, muvaffakiyetli operasyonun arkası sıra çocuk kırıcı hizmet birimine sevk edildi.

Burada yavru tehlikeli bakım uzmanı Dr. Merbutiyet Topal ve ekibince tedavisine devam edilen çağa, 2 kamer boyunca mekanik ventilatör (solunum cihazı) ile takip edildi.

Daha sonraları akciğer havari ati teneffüs teknikleri makbul ve parçalanmamış yaşamsal değerleri yakından izlenen süt kuzusu, teneffüs cihazından alınıp 15 dönüş daha pahal bakım izlemi sonrasında tamamen oksijenden ayrıldı.

Toplamda 2,5 mahiye sakil bakımda hayat mücadelesi veren ve pahal bakım hekim ile personelinin gayretiyle ağız ağıza sağlığına mülaki bebek, hastaneden taburcu edildi.

Dr. Topal, AA muhabirine, tahminî 2,5 maaş proses içre Mehmet Akif bebeği yakından izlem ettiklerini belirterek, “Mehmet Akif’i iflah ile taburcu etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. muttasıl balaban himmet, fedakarlık ve fedakârlık ile izlemini özne bala bati bakım ekibimiz bile çokça mutlu.” dedi.

Share: