Cinsî hareketli şüphelisinin akıbet görüntüsüne ulaşıldı

Uşak’ta cinsel ofans olaylarının faili kendisine aranırken polisle girdiği çatışmada ölen zanlının, sabaha karşı bile evine girdiği tıpkısı eksantrik kadına yönelik tensel hamle teşebbüsünde bulunduğu ve sokakta yürürken bölgedeki asayiş kamerasına görüntüsünün yansıdığı belirlendi.

“Çocuğun cinsî istismarı” suçundan sabıkası kâin H.T’nin, “seksüel cüretkâr”, “yağma”, “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” ve “ev dokunulmazlığı ihlali” suçlarından aranırken polisle girdiği çatışmada hayatını kaybetmesine ilişik yeni detaylara ulaşıldı.

H.T’nin, darülfünun öğrencilerinin bulunduğu evden tün yarısına makul ayrıldıktan sonraları sabaha alın, kar maskesi ve eldiven takarak girdiği evde serbest cıvıl cıvıl K.G’yi boğazına bıçak dayayıp taciz ettiği belirlendi.

Zanlının benzeri müdrike boşluğundan yararlanıp evden kaçan kadının polise başvurduğu kaydedildi. Şüphelinin görüntüsü ise kadının evinin bulunduğu sokaktaki düzenlilik kamerasına yansıdı.

Görüntülerde, şüphelinin elindeki eldiveni atması ve sokaktan tabanvay geçmesi vadi alıyor.

Üniversite öğrencilerini 18 saat esir almış

Şüphelinin aynı apartmanın birinci katında ateş parçası 4 darülfünun öğrencisinin evine birlikte sabaha cebin art balkondan girdiği öğrenildi.

Evde öğrencileri salonda toplayıp telefonlarını aldığı ve kimseye vukuf vermemeleri için onları pompalı tüfekle gözdağı ettiği kaydedilen şüphelinin, bir müddet sonra yüzündeki kar maskesini çıkardığı belirtildi.

Yaklaşık 18 saat evde mütezayit şüphelinin, bu tam öğrencileri markete alışverişe gönderdiği, öğrencilerin ise evde küsurat arkadaşlarının zarar göreceği korkusuyla kimseye bilim veremeden eve döndükleri kaydedildi.

Öğrencilerin tıpkısı arkadaşlarının eve geleceğini öğrenen şüphelinin bu durumdan paslı olduğu ve evden ayrıldığı belirtildi.

Olayın geçmişi

İl Itimat Müdürlüğü ekipleri, 4 Mesafe Iş günü akşam ezanı saatlerinde üzerine “cinsel akın”, “plaçka”, “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” ve “ev dokunulmazlığı ihlali” suçlarından yakalama kararı mevcut H.T’nin, Aybey Mahallesi’ndeki Merdivenli Sokak’ta olduğunu tespit etmişti.

Burada “Tasdik ol” çağrısına ekşi şüpheli, pompalı tüfekle polis güçleri ekiplerine üzücü açarak muvakkat yerine kaçmaya başlamıştı.

H.T, Aybey Mahallesi’ndeki İkinci Yenicami Sokak’ta çalılıkların arasına saklanarak kendisini strateji eden polis güçleri ekiplerine çığlık etmiş, burada sâdır çatışmada vurularak hayatını kaybetmişti.

H.T’nin, 27 Eylül’da kentte gerçekleştirilen eşeysel saldırı ve yağma olayının şüphelisi olarak gözaltına alındığı ve tutuksuz yargılanmak üzere erkin bırakıldığı, alınan DNA örnekleri incelemesi sonucu şüphelinin bu olayın beraberinde 2008 yılında işlenen eksantrik tıpkısı eşeysel akın olayının de faili olduğunun tespit edildiği ve geçen hafta, iki suçtan kontekst hakkında yeniden yakalama kararı çıkarıldığı belirtilmişti.

Şüphelinin olaydan bir devir önceki sabaha alın darülfünun öğrencilerinin bulunduğu eve kar maskesi ve pompalı tüfekle girdiği, burada öğrencileri yıldırma ederek şeb yarısına kadar kaldığı ve sonradan buradan uzaklaştığı tayin edilmişti.

Share: