CHP’li Haluk Pekşen’in kızı: Babamı kusurlu teşhis öldürdü

25 ve 26’ıncı bölüm CHP Mebus Haluk Pekşen, 16 Eylül haset tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 61 yaşındaki Pekşen’in vefatı sonrası, “corona aşısına sadık his kapakçığı zarında irinlenme” meydana geldiğine dayalı iddialar sosyal medyada aceleci yayıldı. Sözcü gazetesinin haberine bakarak Haluk Pekşen’in mazi defnedilmesinin peşi sıra benzeri açıklama işleyen kızı Yır Pekşen, babasının vefatıyla ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“HANGI BATAR HANGI COVID HANGI DA AŞI”

“Kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesi adına hayatımızın yeryüzü kırıcı günlerinden geçerken bu açıklamayı fora etmek zorunluluğunu hissediyorum. Kıymetli babam Haluk Pekşen hangi batar hangi Covid ne de telkih cihetiyle hayatını yitirmiştir. 15 Ağustos 2022 haset akşamı yemek yerken rahatsızlanması üzerine hususi bire bir hastaneye gittik. ‘Göğsünde tıpkı yanma hissettiğini, bu acının aşındırmak esnasında başladığını’ ifade etti. Yapılan çözümleme sonucunda koku değerleri müracaat aralıkları içerisinde, EKG’si de normal daha çok.

“ACISI TÜM TÜN BITMEME ETTİ”

AĞRI KESICI verip bizi eve gönderdiler. Babamın acısı tam şeb bitmeme etti ve sabah er saatte yeniden “Beni hastaneye götürün” dedi, doktorlar gine rastgele şeyin normal olduğunu belirtseler üstelik babam hastaneye gezmek istedi. O tün tansiyonu yükselip alçalmaya ve ateşi çıkmaya başladı.

“BİR TÜRLÜ TEŞHİS KOYAMADILAR”

Çarşamba günü yekpare değerleri yükselmişti, vücutta enfeksiyon oluşmuştu. Babamın mesul doktoru ne tuhaftır ki bire bir sözüm ona (!) gastrologtu. Covid, zatürre başlangıcı vs. nev tahminlerde bulunsalar dahi tıpkı cins kişileştirme koyamadılar.

“İYİLEŞTİĞİ SÖYLENEREK TABURCU EDİLEN BABAM DAHA DAHI KÖTÜLEŞTİ”

Babam ihtimal anlayan kazanç diye odaya mevrut tamam doktorlara “Göğsümde yanma var, yatınca artıyor, aşındırmak yiyince artıyor. Reflüm var ondan olabilir mi” diye anlattı. Amma “Ne olacak bu memleketin manasız” diye niteleyerek babama veca yanan o kişilerin aklına “Size bire bir iç görüm yapalım” girmek gelmedi. Bire Bir müddet bilahare “İyileştin” diye niteleyerek taburcu ettikleri babam henüz bile kötüleşti ve uçak ambulansla Ankara Güven Hastanesi’hangi getirdik. Doktorlar yemek borusunun 32 cm’inde ihtisas hizasında hapishane olduğunu ayırt ettiler ve babama sordular.

“BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ ÇÖKTÜ”

Babam da balık yediği sırada fenalaştığını ve bunu Acıbadem’birlikte rapor ettiğini söyledi. Ancak daha çok enfeksiyon kalp zarına defa yapmıştı, değerleri haddinden fazla kalık ve meri hatalı tedavi sebebiyle muafiyet sistemi çökmüştü. Etibba ellerinden geleni yapsalar bile 22 zaman geçmişti.

“BU ACIYI HAZMEDEMİYORUZ”

Benim canım babam her zamanki kabilinden elinden gelen parçalanmamiş mücadeleyi verdi fakat 1 ay dayanabildi. Yaşadığımız bu acıyı hazmedemiyoruz, yüreğimiz yanıyor. “Size anjiyografi yapalım” gelmek namına “Size iç görüm yapalım” deseler şu zaman Haluk Pekşen aslanlar kabilinden yanımızda olacaktı. Ancak babama konulan falsolu kişileştirme üzere kusurlu bilgilerle insanların kandırılmasını öz vicdanımıza yediremeyiz. Babamın durumunun aşılama ile hiçbir ilgisi yoktur.”Share: