Cevdet Akınal’dan, Trabzonspor maçındaki hakem kararlarına tepki Açıklaması

Gaziantep Ayak Topu Kulübü Başkanı Cevdet Akınal, Spor Kıç Süper Lig’in 7. haftasında Trabzonspor ile oynanan maçtaki yargıcı kararlarına reaksiyon gösterdi.

Akınal, yaptığı bağlanmış açıklamada, Trabzon deplasmanına fakül yahut puanlar ahzetmek amacıyla gittiklerini ve maçın lahzada başında 2-0 öne geçtiklerini hatırlatarak, “Ancak sonrasında bize bakarak öylesine akseptans edilemez hakem hataları yaşandı ki değil 2-0, daha değişik bile öne geçmiş olsak maçı kaybedecekmişiz diye niteleyerek düşündük. Rakibimize verilen penaltıda, oyuncumuzun ayağından seken topa ceza vuruşu kararı verilirken bir pozisyonun üstelik ayağından sekmeden doğrudan ele çarptığı pozisyonda ceza atışı kararı verilmiyor. Haydi diyelim yargıcı Mete Kalkavan bunu göremedi, olur evet VAR sistemi ne yapıyordu? Konu Trabzonspor olunca serian ikaz gelirken, tığ olduğumuzda illet görmezden gelindi? Buna karşın sonuç asıl kadar asla mücadelemizi bırakmadık. Maçın son saniyelerinde bütün Türkiye’nin gördüğü o kesin faulü, ne hikmetse ne maçın hakemi hangi de VAR hakemleri göremedi. Golün öncesinde ise karşılaşma içerisinde metre hesabı işleyen hakemlerimiz, taç atışının topun çıktığı yerden 7-8 metre engin kullanılmasını üstelik görmezden gelmeyi seçiyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Yaşananların akseptans edilebilir olmadığını tamlayan Akınal, “Kimesne Gaziantep şehrinin, takımının hakkını yiyemez. Bize göre bu yaşanılanlar ayak topu hesabına benzeri kez henüz karaca ayrımsız akşam yaşatmıştır. Hakkımız, puanımız elimizden alınmıştır.” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor maçı sonrası yargıcı kararlarını konuşmanın kendilerini antrparantez üzdüğünü aktaran Akınal, Trabzonspor Kulübüne tırsmak duyduklarını kaydetti.

Bordo-mavili kulübün hakem yardımına ihtiyacı olmadığını anlatan Akınal, “Bu yaşadıklarımız, gördüklerimiz aynı el elan hakem hatalarının, futbolun önüne geçmesine illet oluyor. Bittabi federasyonumuz tarafından bu esmer geceyi yaşamamıza illet olanlar üzerine vacip raporlar hazırlanacaktır. Bunu değme fırsatta dile getirmeye ısrarla bitmeme edeceğiz. Bizler dokunulmazlık beklemiyoruz. Adil tıpkısı ayak topu ortamı istiyoruz.” görüşlerine vadi verdi.

“Serencam üç maçta nazik şanssızlıklar yaşıyoruz”

Akınal, kudretli gidişatı sürdürmek üzere ellerinden gelenin bildirme iyisini yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Süper Lig’de 7. haftanın böylece 11 puan topladıklarını anımsatan Akınal, “Sezonun önceki dört maçında küçük gür takat sınırı göstererek doğruluk ettiğimiz sonuçları almaya başladık. Ancak alelhusus serencam üç maçta iri şanssızlıklar yaşıyoruz. Bu takım, Galatasaray, Trabzon kabil deplasmanlarda da hakkıyla öne geçmeyi bilcümle başardı. Fakat son üç karşılaşmanın sonuç dakikalarında yediğimiz gollerle elimizdeki puanları rakiplerimize verdik. Bakıldığı ant şu dakika ihtimal fakül yerinde çokça daha ayrımlı bir noktada olacaktık.” ifadelerini kullandı.

Geçmişe püsürsüz devam edeceklerini vurgulayan Akınal, “Takımımızın beraberinde Türk futbolunun gelişimi için üstelik elimizden geleni yapacağız. Takımımıza güveniyoruz ve taraftarlarımızın da desteğiyle henüz mebzul noktalara geleceğiz. Biz burada kent kendisine benzeri savaşım vermeye çalışıyoruz. Başarıya ulaşabilmek adına de bunu yapmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Trabzonspor karşısında 10. dakikada 2-0 öne güzeşte Gaziantep FK; 14, 42 ve 90+8. dakikada yediği gollerle sahadan 3-2 yenik ayrılmıştı.

Share: