Çeltek fen… Yardımcı’ta iki yeni okulun temeli törenle atıldı

Çeltek’ta iki yıpranmamış okulun temeli törenle atıldı

UŞAK – Çeltek’ın Banaz ilçesinde geçtiğimiz senelerde depreme dayanaksız olduğu gerekçesiyle yıkılan 2 okulun baştan yapımı için asıl atma töreni düzenlendi. Törende mütekellim Ilbay Ergün, yapılan çalışmalarla iki binanın genişlik kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Planlı asıl atma törenine Vali Dr. Turan Ergün, Belediye Reisi Mehmet Şimşek, İl Emniyet Müdürü Sevinçli Gezer, İl Kurnaz Komutanı J. Kd. Miralay Fahri Semirtilmiş, Banaz Kaymakamı Musa Aydemir, Banaz Şehremini Yengi Arpacı, Milli Eğitim Bilimi Müdürü Bülent Atmaca katıldı.

Temel atma töreninde mütekellim Vali Ergün, yatırım değerleri kısaca 100 milyon TL olan iki okulun 2023-2024 eğitim bilimi tedris yılı başında amade olacağını söyledi. Ergün, “Çocuklarımız ve gençlerimiz yarınlarımızın teminatıdır. Onlara yönelik yapılan seçme yatırım esasen ülkemizin geleceğine yapılan yatırımıdır. Milli Eğitim Bakanlığımız, öğrencilerimize sunu güvenli ve en donanımlı eğitim bilimi ortamlarını hazırlamayı kendine unsur edinmiştir. Sarsıntı tahkikleri sonucunda,ilçemizdeki 2 okul çelimsiz olması zımnında yıkıldı. Temelini atacağımız Martir Tuncay Durmuş Mesleki ve Teknik Rum Lisesinin duruluk öge ihtiyacına cesim katkılar sunacağına inanıyorum. İhtiyaç duyduğumuz koca kaynaklarına patika liselerimiz ile hızlıca ulaşmaktayız. Bu liselerimizin önemini imdi bütün birlikte rüşvet etmiş durumdayız. Meslek liseleri alın terini ve dijitalleşmenin getirdiği yenilikleri ortaya koymaktadır” dedi.

Yardımcı’ta 5 bin mektepli mesleki yetişek görüyor

Uşak’ta 5 bin 1 öğrencinin Mesleksel ve Beceri Rum Liselerinde yetişek ve tedrisat hayatına devam etmekte olduğun kaydeden Ergün, “İlimizde 4 özgür Mesleksel Yetişek Merkezi ile Mesleki ve Ustalık Küçük Asya Liseleri bünyesindeki 10 skor Mesleksel Eğitim Merkezinde 3.258 mektepli tahsil görüyor. Milli Terbiye Bakanımız ilimize ziyaretinde mesleki eğitimde öğrenim gören mektepli sayısında Yardımcı il hedefini 10 bin yerine belirlemiştir. Şehadetname ve mezunların kendi işyerlerini açım olanakları üstüne işverene bindi sağlamaktadır” diyerek konuştu. Konuşmaların ardından iki okulun temeli dualarda atıldı.

Share: