Çekicilik sıcaklıkları hafta esasen itibaren düşecek

Hava Bilgisi, gelgel sıcaklıklarının 5 Ilkgüz Pazartesi gününden itibaren düşmeye başlayacağını, Ölçülü ve Maşrık Karadeniz kıyılarında beklenen yağışların alım satım ve pazartesi günleri kuvvetli olacağını bildirdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya bakarak, halen ülkenin şark kesimlerinde mevsim normallerinin 4 ila 6 etap üzerinde, günindi kesimlerinde ise zaman normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, 5 Eylül Pazartesi gününden itibaren düşmeye başlayacağı adisyon ediliyor.

Hava sıcaklıklarının, ati hafta sonuna büyüklüğünde yıldız ve bağırsak kesimlerde zaman normallerinin 5 ila 7 adım altında, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da sezon normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

Itidalli ve Doğu Karadeniz kıyılarında muhtemel yağışların muamele ve pazartesi günleri akva olacağı aritmetik ediliyor. Ülkenin şimal kesimlerinde görülecek asuman curcunalı boğanak yağışların 8 Eylül Perşembe gününden sonra etkisini kaybetmesi öngörülüyor.

Ankara, İzmir, Konya ve Sivas’ta ati hafta yağış beklenmezken İstanbul’un 6 Ilkgüz Salı günü fasılalı ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı durum ediliyor.

Share: