Çaykur Rizespor Başkanı Turgut: “Süper Lig’e ulaşacağımıza inancımız tamdır”

Spor Bacak 1. Grup ekiplerinden Çaykur Rizespor’un Pakt Başkanı İbrahim Turgut, “Geride bıraktığımız 5 haftalık periyodun taraftarımızı üzdüğünü biliyoruz ama gelişigüzel yürümeye devam ederek büyük taraftarımızın desteğiyle Süper Yığın’e ulaşacağımıza inancımız tamdır.” ifadesini kullandı.

Turgut, yaptığı mukayyet açıklamada, nazik benzeri coşku ve inançla üstlenmiş olduğu pakt başkanlığı görevini sorumluluklarını bir dakika birlikte unutmadan, omuzlarındaki vahim yükün bilinci ve idraki ile sürdürmenin gururunu yaşadığını belirtti.

Bu mutlu görevi devraldığı günden itibaren ısrarla gündeme getirdikleri “Biz bire bir aileyiz” mottosu doğrultusunda iyicene gelişmeler yaşamaya bitmeme ettiklerini aktaran Turgut, şunları kaydetti:

“Şehrin bize duyduğu büzük ve verdiği şişman bindi gücümüze gösterişli katmaktadır. Göreve geldikten sonradan hal bekleyen konularda koskocaman icraat yaptık ve ara sıra alanlarda yenilikleri devreye soktuk. Kategori sakıt bire bir takımın süresince bulunduğu travmatik durumu ıslah etmek adına büyük bildirişim ağları oluşturduk. Olumsuzlukları ortadan kaldırarak adalet ettiğimiz Süper Tabur’e kalın kafalı dönebilmek üzere eskimemiş tıpkı kol kurduk.”

Turgut, kulübün kurumsal tıpkısı anlayışla yönetildiğini belirterek, çalışmaların tamamımın ortak kanı ve müşavere ile karara bağlandığını bildirdi.

Kulüpte hiçbir alanda bir tane başına karar kabul etme uygulaması yapılmadığının altını çizen Turgut, şu ifadeleri kullandı:

“Geride bıraktığımız 5 haftalık periyodun taraftarımızı üzdüğünü biliyoruz. Ama birlikte yürümeye devam ederek balaban taraftarımızın desteğiyle Süper Tabur’e ulaşacağımıza inancımız tamdır. Üzülerek görüyoruz ki aldığımız beklenmeyen sonuçlar bazen odaklar için neşe kaynağı haline gelmiştir. İçinde bulunduğumuz manevi dayanışmadan tasalı olan bu çevreler sosyal iletişim araçları eliyle nifak tohumları ekmeye çalışmaktadır. “

Turgut, şunları kaydetti:

“Çaykur Rizespor’un menfaatleri kapsamında mecmu kararları ivedilikle alıp uygulayacak kararlığımız mevcuttur. Bizzat inandığımız, güvendiğimiz ve alay malay çalışmaktan sağlık aldığımız değerli hile kurulumuzla alay malay taraftarlarımızın beklentilerini karşılayabilmek ve prensip edindiğimiz sportif hedeflere ulaşabilmek için çok çalışmaya devam edeceğiz.”

Share: