Çavuşlu zalimce atılmış giderilmiş tesisinde 1. keson kuyu inşaatı tamamlandı

Giresun’un Görele ilçesine sınırlanmış Çavuşlu beldesinde mevcut ceberut atılmış giderilmiş tesisinde bir numara keson kuyu inşaatının tamamladığı bildirildi.

Giresun İli Merhametsizce Nakit Atılmış ve İçme Suları Birliğinden yapılan kayıtlı açıklamada, tesiste şanlı çalışmalara imza atıldığı belirtildi.

Tesisin dip bölgesinde birinci keson kuyu inşaatının tamamladığı kaydedilen açıklamaya şöyle devam edildi:

“İller Bankası aracılığıyla tespiti yapılan noktada sondaj faaliyetlerine üstelik devam ediliyor. Sondaj çalışmasının tamamlanmasının akabinde, çıkarılan sular şehir hattına bütünleşmiş edilecek. Acımasız sıvı atılmış ve içmece suları birliği tesiste mümkün kokuların, toz ve gürültünün önüne sarkıtmak amacıyla rüzgar perdesi oluşturacak olan, boyları 3,5-4 metre uzunluğunda garp ladin çamlarının dikimi ise sürdürüyor.”

Açıklamada, tasfiye ünitesiyle entegre olacak munzam atılan su toplama havuzu ihalesinin yapıldığı ve genişlik bodur sürede yapım imal çalışmasına başlanacağı birlikte ifade edilerek, şunlar kaydedildi:

“Yararsız toplama alanının etrafına yapılması planlanan gündeş ring yolunun enfrastrüktür ve dayanak noktası düzeltme çalışmaları tamamlandı, yolun asfaltlama çalışmaları birlikte bağlantı aracılığıyla sürdürülüyor. Tesisin doğu vasıtasıyla geçen Obakıran dere sınırı süresince 5 metre derinliğinde ve 3 metre genişliğinde, 280 metre boyunda drenaj hattı yapıldı. Tefcir hattının yapılmasıyla beraber oluşabilecek her olumsuzluğun da önüne geçilmiş olacak.”

Share: