Çankırı haberleri: “Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda” Çankırı Karatekin Üniversitesi ikinci oldu

Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı “Geçmişin Gölgesinde” adlı radyo belgeseli TRT yoluyla düzenlenen Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda ikinci oldu.

Türkiye Radyo Monitör Kurumu (TRT) aracılığıyla bu sene 8’incisi planlı TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda finale artan projeler, ödül gecesinde sahiplerini buldu. Geceye, finale küsurat Çankırı Karatekin Üniversitesi Beyaz Perde ve Monitör Bölümü öğrencileri 2 proje ile katıldı. Ödül töreninde danışmanlığını Öğr. Gör. Salih Köse’nin yaptığı, yapımını Dişi Vazıh Küsmen, Emre Taş ve Derviş Ayhan’ın üstlendiği “Geçmişin Gölgesinde” adlı radyo belgeseli “radyo yayıncılığı” dalında ikincilik ödülünün sahibi oldu.

TRT Umumi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, TRT Genel Müdür Yardımcıları, iletişimciler ve akademisyenlerin katıldığı programda, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Rençper yarışmaya katılan öğrencilerini yalnız bırakmayarak yanlarında oldu.

Dürü gecesinde öğrencilerine bindi veren ve mutluluklarına kuma olan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Harun Ekinci, “115 üniversiteden 2213 öğrencinin 1615 proje ile katıldığı yarışmada öğrencilerimiz kendi kategorilerinde akıbet 10’a kalarak bizleri gururlandırmıştı. Bu gece ise öğrencilerimiz Hanım Berrak Küsmen, Emre Taş ve Alperen Ayhan’ın yapımını üstlendiği “Geçmişin Gölgesinde” ünlü radyo belgeseli “radyo yayıncılığı” dalında aldıkları ikincilik ödülü ile gururumuzu balaban bir mutluluğa dönüştürdüler. Müzakere benzeri davanın, duygunun, unutmak istenen mesajın, sosyal olayların estetiğini ortaya emisyon marifetidir. Sanatçı üstelik bu estetiği özlük manzara dünyası ve vizyonu doğrultusunda can kuşu güzelliği ile birleştiren bireydir. Bu anlamda tığ sanata ve sanatçıya ürkmek duyuyoruz. İşte zaman öğrencilerimiz birlikte bu saygıyı doğruluk fail işler ortaya çıkartarak göğsümüzü kabarttılar. Faaliyet veren birlik arkadaşlarıma, öğrencilerime teşekkür ediyor ve tebriklerimi iletiyorum. Tığ mektepli odaklı benzeri idare anlayışı ile öğrencilerimizi, sanatı ve sanatçıyı desteklemeye, onlara zait ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz. Gençlerimizin girişimcilik ruhunu destekleyen ve onların önünü açan Türkiye’nin yayımcılık anlamındaki hafızası olan TRT’ye, TRT Umumi Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı’ya ve TRT çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi. – ÇANKIRI

Share: