Burdur’da 10 Son Teşrin töreni

Burdur’da, Celil Alemdar Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün ölümünün 84’üncü yıl dönümü zımnında merasim düzenlendi.

Burdur’daki önceki merasim Cumhuriyet Altını Meydanı’nda yapıldı. Törende Ilbay Büyük Arslantaş, Garnizon Komutanı Albay Güç Çankaya, Belediye Başkanı Büyük Orkun Ercengiz ve diğer alım ve kuruluşlar yoluyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte bayraklar yarıya indirildi, 2 dakikalık korku duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Anma programı daha sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konferans ve Işporta Salonu’nda devam etti. Buradaki törende imtina etmek duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Konuşma ve Tasarım Fakültesi marifetiyle hazırlanan ‘Atatürk’ün Bireşimli Zeka ile Renklendirilmiş Fotoğrafları’ sunumunun ardından mülk genelinde planlı koşuk ve kâtiplik yarışmasında bir numara olan öğrenciler eserlerini okudu.

Daha sonradan 10 Teşrinisani nedeniyle ülke genelinde geçmiş ve ölçülü kademeli okullar arasında planlı gösterici, şiir, kompozisyon ve atletizm yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Küçük Asya Lisesi öğrencilerinin hazırladığı Atatürk Oratoryosunun sahnelenmesinden sonra Atatürk resimleri sergisi tören düzeni üyeleri marifetiyle gezildi.

Share: