Bolu gündem haberleri | Süslü Şevkin, Bolu Yer Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü’nün Eşinin Bölüm Müdürü Kendisine Atanmasını TBMM Gündemine Taşıdı

CHP Adana Mebus Süslü Şevkin, Bolu Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Oğuzhan Kurt’un eşi Erte Kurt’un bölüm müdürü kendisine atanmasının ardından tıpkı kadro için sınava giren Cemile Abdulganioğlu’nun apayrı ayrımsız şubeye atandığını belirterek, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Misyon Kurum’a “Bu değişikliğin Bolu Belde ve Kentçilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt’un eşi Erte Kurt’un ÇED ve Yer İzinleri Bölüm Müdürü¨ kendisine atanması ile tıpkı ilgisi var mıdır?” diye sordu.

CHP Adana Mebus Süslü Şevkin, Bolu Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ndeki büro müdürü atamasını TBMM gündemine taşıdı. Yer Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Uğur Kurum’un yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Şevkin, şunları kaydetti:

“LİYAKATLİ İNSANLARIN İSE ÖTEKİLEŞTİRİLDİĞİ VE MOBBİNGE UĞRADIĞI BİR SÜRECİ YAŞIYORUZ”

“Bolu Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü çalışanı Cemile Abdulganioğlu büro müdürü gelmek üzere sınava girmiş, 100 üzerinden 85 nokta almıştır. Fakat büro müdürü yerine atanmaması üzere mülakatta bağan fakül mevdu ve mahkeme sonucunda dahi baştan telaki yapılmış baştan düşük fakül verilmiştir. Arsıulusal ve ulusal başarısı olan Cemile Kadın, buraya atanmayıp dahi dahi mobbinge uğratılmıştır. Olayın peş perdesine baktığımız üstelik ise Mekân ve Şehircilik İl müdürünün zat eşini buraya yazıhane müdürü yerine atadığını görmekteyiz. Türe ve Kalkınma Partisi iktidarında elhak sıfır atamalar tıpkı gelenek haline gelmiş. 4-5 merhametsizce maaşlar, şanslı maaşlar olduğu kabilinden deminden çıktı karısını kızını da bölüm müdürü adına atayan, kamuda ne eyvah ki akim atamaların ön plana çıktığı, muvaffakiyetli insanların ise ötekileştirildiği ve mobbinge uğradığı tıpkı süreci yaşıyoruz.

“BİZİM İKTİDARIMIZDA BULUŞMA ORTADAN KALKACAK”

Bizim iktidarımızda kavuşma ortadan kalkacak, insanlar yeteneklerine, becerilerine kamuda meydan bulabilecekler. Tabii bu yolun sonu görünüyor. Geliyor gelmekte olan diyorum. Bu kamudaki atamalarında önüne boşamak için bire bir istifham önergesi verdik. Umarım Belde ve Kentçilik Bakanlığı bununla ilişik bizi yanıtlar ve kamuoyunu rahatlatacak tıpkısı izah gelir diyerek bekliyoruz.”

“ERTE KURT’UN YAZILI VE YAVUKLU NOTU AYRI AYRI KAÇTIR”

Şevkin, Vekil Kurum’a şu soruları yöneltti:

“Erte Kurt’un yazılmış ve sözlü notu ayrı ayrı kaçtır? Yazılıdan 85 nokta düz Biyolog Cemile Abdulganioğlu’na sözlüden düşük verilmesinin sebebi Bolu Kasaba ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt’un eşi Ferda Kurt’un ofis müdürü olarak atanmasını uydurmak mıdır? Yazılıdan 85 nokta düzlük Biyolog Cemile Abdulganioğlu KESK’e sınırlı Çatı-Kez Sen üyesi olduğu amacıyla mi düşük aday notu verilmiştir? 16 yıllık kamu patika hayatı süresince hiçbir sıkı cezası olmayan, arsıulusal çalışmaları olup, SU projelerinde başarılar elde etmiş, sicilinde teşekkürname belgeleri olan Bolu Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü bünyesinde dirim bilimci kadrosuna erbap yegâne müteharrik olmasına karşın Abdulganioğlu ne kamu yararı gözetilerek İstanbul Kasaba, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’hangi araçsız nasıp edilmiştir?

“BOLU MEKÂN VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRÜ OĞUZHAN KURT’UN EŞİ ERTE KURT’UN ÇED VE YER İZİNLERİ BÜRO MÜDÜRܨ KENDISINE ATANMASI İLE BİR İLGİSİ VAR MIDIR”

Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt’un eşi Ferda Kurt’un ÇED ve Çevre İzinleri Bölüm Müdürü yerine atanmasının peşi sıra, Cemile Abdulganioğlu, çalıştığı ofis olan ÇED ve Kasaba İzinleri Büro Müdürlüğü’nden eksantrik bire bir şubeye neden gönderilmiştir? Bu değişikliğin Bolu Yer ve Şehircilik İl Müdürü Oğuzhan Kurt’un eşi Erte Kurt’un ÇED ve Belde İzinleri Idarehane Müdürü¨ olarak atanması ile tıpkısı ilgisi var mıdır? Düzgün müdür? Cemile Abdulganioğlu’nun çalıştığı şubenin değiştirilmesi boş tıpkı mobbing değil midir?

“BOLU’NUN BIRICIK BİYOLOĞU İSTANBUL’A ÇIMBAR EDİLDİĞİ İÇİN İDARE NE YAPACAKTIR”

Bolu Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü bünyesinde biyolog kadrosuna eş ve evinsiz el altında çalışmakta olan kamu emekçisi var mıdır? Orak Ayı ayında Bolu’bile ölümle sonuçlanan zehirlenme vakası olmasına rağmen, giderek bu ve tıpkısı aynı olayla karşılaşılması durumunda Bolu’nun tek biyoloğu İstanbul’a cimbar edildiği üzere yönetim ne yapacaktır?”

Share: