Bodrum’da son teşrin ayında bahir keyfi

Gâh iller kışı, Bodrum yazı yaşıyor

Bodrum’birlikte Teşrinisani ayında bahir keyfi

MUĞLA – Türkiye’nin bir nice şehri sonbaharı ara sıra şehirleri ise kışı yaşarken Muğla’nın Bodrum ilçesinde yazdan kalma günler yaşanıyor. Sıcak havanın 27 dereceyi, deniz suyu sıcaklığının ise 25 dereceyi bulmasıyla ilçede yaşayanlar, beş on yerli ve yabancı gezici Kasım ayında denize girerek denizin kumun ve güneşin tadını çıkardı.

Türkiye’de sonbaharın yaşanması ve kâh şehirlerin kışa girdiği Kasım ayında Bodrum’üstelik ise yazdan kalma eyyam yaşanıyor. Bir çok şehirde sobaların yandığı, kaloriferlerin çalıştığı ve kışlık kıyafetlerin çıktığı günlerde Bodrum’dahi ise vatandaşlar denize girerek güneşleniyor. 4 mevsimi tıpkı arada yaşandığı Bodrum’da sabahları sonbaharı, öğlenler alfabe akşamları ise kışı yaşıyor. Bir Nice yurttaş ise öğlen boş vakitlerini Kasım ayında denize girerek değerlendiriyor. Alelhusus Kumbahçe, Paşatarlası, Gümbet, Bitez ve Bodrum’un ayrıksı koylarından denize giren vatandaşların yanında güneşlenen, tutum eden ve sahilde pusula okuyanlar hamam havanın tadını doyasıya çıkarıyor.

Denize giren vatandaşlar Bodrum’dahi 12 ay denize girildiğini havanın daim evire çevire olduğunu belirterek “Bodrum’birlikte gelişigüzel sezon denize giriliyor. Elden saat aralığı değişiyor. 11: 00 ile 17: 00 ortada denize giriliyor. Bu saat aralığı bile bize yetiyor. Deniz çokça temiz ve yunak, havada iyice denize girerek vaktimizi değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandılar.

Share: