Bilgi-Sen Üyeleri, PTT’deki Sürgünlere Cebin İstanbul ve Batman’dan Ankara’ya Yürüyecek

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) vabeste Malumat-Sen, Kat ve Lif Teşkilatı (PTT) yönetiminin sendika üyelerini sürdüğü ve hukuksuz uygulamalarda bulunduğu gerekçesiyle erte Ankara’ya gidiş başlatacak. Benzeri kadro İstanbul’dan, farklı kol ise Batman’dan Ankara’ya yürüyecek.

PTT’dahi çalışan Selen-Sen üyelerine yönelik filiz ve baskı iddiaları dolayısıyla sendika, yarın Batman’dan ve İstanbul’dan Ankara’ya yürüyecek.

İstanbul’daki üslup, PTT Sirkeci Şubesi önünden matbuat açıklamasıyla başlayacak. Yürüyüş, henüz sonradan Kadıköy’deki PTT binası önünde birlikte yapılacak açıklamanın ardından, ikinci günde Kütahya ve Eskişehir’de yapılacak açıklamalarla devam edecek.

Batman’da matbuat açıklamasıyla başlayacak yol ise Diyarbakır’daki ve Şanlıurfa’daki basın açıklamalarıyla sürecek. İkinci günde da Mersin’de ve Adana’da izah yapacak olan sendika üyeleri, üçüncü günde Ankara’da eş matbuat açıklaması yapacak.

“İŞ BARIŞINI SAĞLAYIN” ÇAĞRISI

PTT Umumi Müdürlüğü önünde cuma haset yapılacak matbuat açıklamasıyla sonlandırılacak reviş öncesinde sendika üyeleri, PTT yönetimine seslenerek, “Hukuksuz kararlarınızdan vazgeçin. Hoşgörülü ve üyelerimizin sürgünlerini durdurun. İş barışını sağlayın” çağrısı yaptı.

Share: