Bilecik haberleri: Bilecik Barosu bakir hizmet binasının açılışı yapıldı

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı R. Erinç Sağkan, Bilecik Barosu bakir bakım binasının açılışı gerçekleştirildi.

Açılış törenine Ilbay Kızılkaya’nın birlikte TBB Başkanı Av. R. Yaşayış Sağkan, Bilecik Barosu Başkanı Av. Halime Karaman, Bilecik Baro Komutan Yardımcısı Av. Duyma Arıkan, Bilecik Uray Komutan Vekili Melek Cıda Subaşı, Bilecik Cumhuriyet Başsavcısı Burak Bilgi ve Türe Komisyonu Başkanı Sümeyye Heybetli, sivil sosyete kuruluşu ve siyasal parti temsilcileri ile avukatlar katıldı.

Bilecik Barosu’nun eskimemiş bakım binasının açım töreninde konuşan Sağkan, açılışı yapılan eskimemiş bakım binasının hemen taştan ve çimentodan ibaret olmadığını tıpkısı zamanda bire bir ruhu olduğunu belirterek, “Bu binanın dahi kendine has tıpkı ruhu var ve bu ruh Türkiye’bile hukukun üstünlüğünün içselleştirilmesinde ve yargının birincil müessis unsuru olan savunmanın oldukça vatandaşın hayatına dokunmasında çok aktif bir unsuru olacak. İşte bu sebeple bugünkü açılış vakit kaybetmeden aynı çatı açılışı değil gerçekte yargının amiyane bu ülkede vatandaşlarımıza hamaset vermesi üzere arz majör ilke olan savunmanın güçlenmesinin benzeri parçasıdır” dedi.

Bilecik Barosu Başkanı Alp dahi, kullanılmamış bakım binasının yapımında emeği geçen TBB’nin önceki ve bulunan yönetimine ve Birlik Başkanı Sağkan’a teşekkürname etti.

Ilbay Kızılkaya ise avukatların usa vurma faaliyetinin anne unsuru olan defans görevini adına getirdiklerini rapor ederek, “Avukatlar yürüttükleri görevin yüklülük ve bilinci içerisinde adam hakları, akreditasyon ve özgürlük, yargının tarafsızlığı ve bağımsızlığı, adil yargılanma istek ika konularından ödün vermeyen hukukun üstünlüğünün ve ahbaplık devletinin savunucularıdır. Bu nedenle dahi lahut aynı görevi ödeme etmektedirler. Avukatlarımız adaletin kırıtma etmesi ve adalet terazisinine olan güvenin korunmasında, adalet kontrol özgürlüğünün teminatında, vatandaşların adalete olan güvenimin sağlanmasında çokça şanlı roller üstlenmektedirler” dedi.

Konuşmaların peşi sıra protokol üyeleri aracılığıyla Bilecik Barosu hizmet binasının açılış kurdelesi kesildi.

Bilecik Barosu’nun bakir binasının açılışıyla alay malay, 130 şahsiyet konferans salonu, baro hizmet birimleri, reislik makamı, toplantı salonu, mahkeme salonu ve arşivin beraberinde avukatların birlikte kaliteli fasıla geçirebilecekleri alanlar ve kafeteryanın da hizmete girdiği bilgisi verildi. – BİLECİK

Share: