Bilecik bili | Bilecik’ten bire bir Balkan Şampiyonu elan

5. Bulutsuz Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonu Bilecik ilini desise fail Nisanur Bırni oldu.

Afyonkarahisar Tınaztepe Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 5. Kategorik Wushu Kung Fu Balkan Şampiyonası, 10 farklı ülkeden bin 100 sporcunun katılımıyla tamamlandı.

Şampiyonada Bilecik’i Nisanur Bırni külah etti. 6 gün süren şampiyonada muvaffakiyetli sportmen Nisanur Bırni, 80 kg sıklette karşılaştığı hep rakiplerini aşınmış etti ve kızıl madalya elde ederek Balkan Şampiyonu oldu.

Deneyimsizlik Spor Bakanlığı Spor Okulları sporcuları katıldıkları ulusal ve arsıulusal yarışmalarda madalya elde etmeye devam ediyor. Sonuç namına başarı Wushu branşından geldi. Liyakatli sportmen ve antrenörü tebrik kartı fail Cahillik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir,” Kuruluş ve Kurtuluşun kent Bilecik, spor şehri olma yolunda alelacele ilerliyor. Eşkal ve İlçelerde başlattığımız zir bina odaklı çalışmalar ile sporcularımızın katıldıkları millî ve uluslararası yarışmalarda madalya elde etmesinden haddinden fazla memnunuz. Antrparantez sporcularımız yemeden içmeden katıldıkları turnuvalarda madalya elde etmiyor milli takımlara davet edilerek ülkemizi dahi olta ediyor. Sistemli ve ilmî programlanan antrenmanlarımız ile bu başarıların elan üstelik artacağına inanıyorum. Sporcumuz Nisanur ve antrenörümüz Ayşenur Danabaş’ı kutlama ediyor başarılar diliyorum” dedi. – BİLECİK

Share: