Berko İlaç çocuk hastalar amacıyla oyun alanları kuruyor

“Dosdoğru Yarınlara” mottosuyla, toplum sağlığı üzere müteharrik ve üreten Berko İlaç, Türkiye’nin değişik şehirlerinde mevcut hastanelerin pediatri servislerinde yatan bala hastalar üzere baziçe alanları kuruyor. “Hastanede Artan Kollar Oyundan Ferasetsiz Kalmasınlar” sloganıyla 2022 yılı içerisinde bütün 8 nüsha oyun alanı kurulumu gerçekleştirildi.

Toplum sağlığı üzere etkin ve üreten Berko İlaç, yavru sağlığına açık pediatrik iz portföyü ile dokunurken benzeri zamanda mutluluğun da çocukların iyileşmesine ulama sağlayacağı bilinciyle Türkiye’nin ayrımlı şehirlerinde mevcut hastanelerin pediatri servislerinde yatan yavru hastalar için baziçe alanları kuruyor. Hastane başhekimliği ve klinik mesul hekimlerin teşrikimesai ile pediatri servislerinde uygun tanıdık yerlerde oyun alanları kurulumu gerçekleştiriliyor.

Yapılan açıklamaya bakarak, ayrıntılar oyunla iyileşir sloganıyla reçete şirketi 2022 yılı içerisinde; 2 sayı İstanbul, 2 skor Eskişehir, 1 skor Manisa, 1 adet Okumuş, 1 adet Kalaba ve 1 adet Adana’üstelik tevessül etmek amacıyla bütün 8 nüsha oyun sahası kurulumu gerçekleştirdi. İlaç şirketinin vadi çalışanları, toplumsal etki bilinciyle hareket ederek oyun alanı kurulumlarında bizzat bulunarak görev aldılar. Metin yarınların teminatı olan çocukların esenlikle yetişmesini önemseyen reçete şirketi, ilerleyici dönemde değişik şehir ve kurumlarda bakir oyun alanları kurmaya devam etmeyi hedefliyor.

Proje ile ilgili değerlendirmede bulunan Berko İlaç Pazarlama Müdürü Cenk Yaman, “Yavru sağlığına ürünlerimiz ile dokunurken bir zamanda mutluluğun da onların iyileşmesine ulama sağlayacağını bilmenin verdiği şuur ile Türkiye’nin ayrımlı şehirlerinde mevcut hastanelerin pediatri servislerinde yatan yavru hastalarımız için oyun alanları kurma fikri ile yola çıktık. Gerçekleştirdiğimiz oyun sahası projesi ile pediatri servisinde yatarak tedavi olan çocukların yüzünde minik tıpkı tebessüm oluşmasını hedefledik. Biliyoruz kim çocukların mutluluğu ailelerin üstelik mutluluğu demektir. Bu proje ile pediatri servisinde yatarak tedavi olan çocuklara evlerindeki sıcaklığı hissettirebilmek ve otama süreci sonrasında artı hatırat kalmasını seçmek, çocukların şifahane kaygılarını kesmek, keyif paydaşları ile dolgunca iletişim kurmalarına yardım keşfetmek istedik. Çocukların alelade tıpkı koyuverme verebileceği bu alanlarda ruhlarına birlikte dokunarak iyileşmelerine destek olmak hem dahi ailelerine ve esenlik çalışanlarına arkalamak bizler amacıyla çok kıymetli” şeklinde konuştu. – İSTANBUL

Share: