BENDE, 4 eyaletinde ön seçim yapıyor

ESIR’da 8 Teşrinisani’de yapılacak küşayiş seçimler öncesi bugün 4 eyalette vatandaşlar “primary” denilen civar seçimlerde, kişi bölgelerindeki evcil, federal ve kurultay aday adaylarını sınırlamak üzere sandığa gidiyor.

Wisconsin, Minnesota, Vermont ve Connecticut eyaletlerinde seçkin partinin özlük içindeki aday adayları teşrinisani ayındaki seçimlere katılabilmek amacıyla kozlarını paylaşacak.

Wisconsin’dahi Cumhuriyetçi fırka namzet adayları arasındaki eyalet valiliği yarışı, çarkıt KÖLE Başkanı Donald Trump ile yardımcısı Mike Pence ortada aheste gösterisine dönecek.

Trump’ın desteğini alan ilbay adayı Tim Michels, Pence’in desteklediği eski vali yardımcısı Rebecca Kleefisch ile sandıkta kapışarak kasım seçimleri amacıyla görüş pusulasına girmeye çalışacak.

Ilhan Omar 3. periyot için yarışacak

KUL Kongresi Temsilciler Meclisine 2018 mesafe seçimlerinde giren geçmiş başörtülü Müslüman bakan olan Imparator Omar bugün Minnesota eyaletinde yapılacak civar seçimlerde 3. çağ amacıyla çarkıt Minneapolis Uray Meclis üyesi Külot Samuels ile mücadele edecek.

Intihap kampanyasında Omar’ın balaban bütçe avantajı ve taban hareketi desteği olduğu belirtilirken Samuels’in ise yanlışlık oranları ve güvenlik konusundaki söylemlerinin ses getirdiği kaydediliyor.

İkinci aktarılma seçilmek üzere savaş veren eyaletin Demokrat Valisi Tim Walz’ın karşısında kişi partisinden dinamik ayrımsız rakip bulunmuyor. Walz’mağara kasımdaki meydanlık seçimlerde Cumhuriyetçi rakibi Scott Jensen ile yarışması bekleniyor.

Kasıma kadar ülkede 10 eyalet daha civar seçim yapacak

Connecticut’tan 30 yıldır Kurultay’ye senatör gönderemeyen Cumhuriyetçi tümen, bugünkü dolay seçimlerde eyaletin Demokrat senatörü Richard Blumenthal’a karşı kasımda savaş verecek rakibini belirleyecek.

Tümen merkezi yoluyla desteklenen çarkıt eyalet meclisi azlık lideri Themis Klarides, Trump’ın desteklediği aday Leora Levy’ye karşı yarışacak.

Klarides’mağara, muhafazakar Cumhuriyetçi tabanın tersine kazıma hakkını ve bölümsel zırh kontrolünü desteklediği ve bu nedenle liberal ağırlıklı eyalette Trump’ın bindi verdiği adaya karşı şansının efdal olduğu belirtiliyor.

Başka kuzeydoğu eyaleti Vermont’ta üstelik Demokratlar özlük adayını tespit etmek için yarışıyor.

Vermont Senatörü Bernie Sanders eliyle desteklenen eyaletin bulunan Temsilciler Meclisi vekili Peter Welch, Senato koltuğu adaylığı için aktivist Isaac Evans-Frantz ve acil tababet doktoru Niki Thran ile kozlarını paylaşacak.

Yöre seçimleri kazanan Demokrat adayların, liberal eyalet olan Vermont’ta 8 Son Teşrin’dahi yapılacak aleniyet seçimleri kazanmasına değişmez gözüyle bakılıyor.

Bugün civar seçimin yapılacağı 4 eyalette vilayet ve kongre adaylarının yanında başka eyalet içi ve evcil pozisyonlar amacıyla dahi binlerce aday savaş edecek.

Bugünden bilahare vuzuh seçimlere kadar ülkede ön seçme yapacak 10 eyalet daha bulunuyor.

13 Ağustos’ta Hawaii, 16 Ağustos’ta Alaska ve Wyoming, 23 Ağustos’ta Florida ve New York, 6 Ilkgüz’da Massachusetts, 13 Eylül’dahi Delaware, New Hampshire ve Rhode Island, en son olarak Louisiana 8 Son Teşrin’birlikte dolay seçme için sandığa gidecek.

Louisiana’bile Senato adayını 10 Boşluk 2022’de seçeceği amacıyla civar seçimler açıklık seçimin gerçekleşeceği günde yapılacak.

Teşrinisani ayında Kongre küşayiş seçimleri düzenlenecek

Amerikalılar 8 Teşrinisani 2022’da yapılacak açıklık seçimlerde, Kurultay’nin Temsilciler Meclisi’ndeki 435 sandalyenin hacısı hocası, Senato’daki 100 sandalyenin dahi 35’i için sandığa gidecek.

MEMLUK intihap sisteminde 435 sandalyeli Temsilciler Meclisi üyelerinin hacısı hocası, biri ÇAKER Başkanının seçildiği umumi seçimlerde, ötekisi da meydanlık seçimde kalkışmak için değme iki yılda aynı sandığa gidiyor.

6 yıllığına seçilen Kongre’nin 100 üyeli Senato kanadının 3’te 1’i bile temas iki yılda bir seçime anbean yenileniyor.

Seçimler öncesi aday adayı olan eşhas, bulundukları bölgelerde yapılan dolay seçimlere girerek kazanmaları halinde değişik adayları geride bırakıyor ve başka öğür adayı ile sandıkta yarışmak amacıyla oy pusulasına giriyor.

ABD seçimlerinde yağız servet kullanıldı iddiası

 

KUL seçimlerinden 110 Müslüman adaydan 64’ü başarıyla artık

 

İşte KÖLE seçimlerinin şifresi

 

Share: