Belediye Başkanı Serhat Oğuz, 2 Türkiye Birinciliği, ayrımsız 3’üncülük elde eden sporcuları kutladı

Kahramankazan Şehremaneti Spor Halter Takımı, Karaman’bile 1-4 Ilkgüz tarihleri arazında düzenlenen ve Türkiye genelinde 51 kulüp takımından toplanmış 450 sporcunun katıldığı yarışmada biri Türkiye rekoru atılmak üzere 2 altın, bir bile bronz madalya kazanarak nazik benzeri başarıya imza attı. Belediye Reisi Serhat Oğuz toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, sporcuları başarılarından muhit kutladı.

Türkiye genelinde 51 kulüpten yüzlerce sporcunun katıldığı şampiyonaya Kahramankazan Şehremaneti Spor Halter Takımı 10 sporcusu ile katıldı. Antrenörlüğünü Orhan Boltürk’ün yaptığı Kahramankazan Şehremaneti Spor Halter Takımı, Karaman’üstelik yapılan şampiyonada topluluk halinde Türkiye 4’üncüsü olma başarısı birlikte gösterdi.

Şampiyonada, Silkmede kaldırdığı 190 kilo ile Türkiye rekoru de facia ve 96 kiloda yarışan19 yaşındaki Emre Öztürk ile 73 kiloda yarışan silkme ve koparma toplamında kaldırdığı 290 kilogram ile 19 yaşındaki Mustafa Erdoğan Türkiye Birincisi kendisine altın madalya kazandı. Şampiyonada 102 kiloda yarışan 18 yaşındaki Haysiyet Özkan Akkuş ise Türkiye 3’üncülüğü ile bronz madalyanın sahibi oldu.

Kulüp Başkanı Altuğ Yücelen Özcü, yarışmaya 10 sporcuyla katılan Kahramankazan Şehremaneti Spor Halter Takımı’nın yaş ortalamasının bilcümle takımlardan düşük olan sporculardan oluştuğunu ve Türkiye 4’üncüsü yerine ilçeye döndüklerini belirtti. Sporcularına ferah tıpkı emek ortamı sağladıklarını belirten Özcü, “İki sporcumuz Halter Milli Bando kampında Avrupa ve Acun Şampiyonasına hazırlanıyor. Sporcularımızın başarısı için hiçbir fedakarlıktan kaçmıyoruz. 15-25 Ilk Teşrin tarihleri beyninde Arnavutluk’ta yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’na, arkası sıra yeri ve tarihi henüz bilahare açıklanacak Dünya Şampiyonası’nda kamer-celi bayrağımızı göndere çektirerek dalgalandırmak istiyoruz “dedi.

Kahramankazan Belediye Reisi Serhat Oğuz ise sosyal iletişim araçları hesabı üzerinden yaptığı fotoğraflı paylaşımında ” sporcularımızı gözlerinden öpüyorum. Maşallah sizlere” diyerek kutladı. – ANKARA

Share: