BBP Malatya Karı Kolları İstişare ve Tanışıklık Toplantısı yaptı

Iri Temas Partisi (BBP), Malatya’üstelik İl Kadın Kolları İstişare ve Tanışma Toplantısı düzenledi.

BBP Kadın Kolları Genel Başkanı Istem Biberli, Battalgazi Belediyesi Konuşma Salonu’nda düzenlenen toplantıdaki konuşmasında, 2 gündür Malatya’üstelik şanlı ziyaretler gerçekleştirdiklerini rapor etti.

Bölge ziyaretlerinde hele kadınlarla karşılaşmak istediklerini belirten Kırıcı, Malatya’de üstelik kadınlarla bire bir araya geldiklerini söyledi.

Seçimlerde görüş kullanırken herkesin henüz alıngan olmasını ve bol düşünmesini talip Keder, şunları kaydetti:

” PKK’nın uzantısı olan partiyi Mecliste soldurmak istemiyoruz. O nedenle hepinizden antrparantez talep ediyorum, akla yatkın insanlara fikir verelim, akla yatkın insanlarla birlikte olalım. Kadınlarımız, siyasetin ortamında olsun. Biz Nazik Angajman Partisi namına seçme zaman söyledik ve söylüyoruz, terörü, yıldırı destekçilerini hiçbir devir ikrar etmiyoruz, sonuna kadar onların karşısındayız. Bizim için önemli olan Türk varlığının bütünlüğüdür, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı ve bütünlüğüdür. PKK’nın uzantısı partinin ve bu partiye aracısız ya de bilvasıta bindi veren tam oluşumların karşısındayız, bütün alay malay karşısında olmalıyız. Kandil’i ve PKK’yı destekleyen hiçbir formalist ve nesiç, Türk siyasetinde saha almamalıdır, desteklenmemelidir.”

BBP İl Başkanı Abdulvahap Karaman de kadınların siyasetteki önemine dikkati çekerek, kadınların meydan almadığı tek siyasal hareketin kalburüstü olamayacağını aktardı.

Share: