Batman’da İl Spor Güvenlik Müesses Toplantısı gerçekleştirildi

Spor Müsabakalarında Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Yasa ve İçişleri Bakanlığı genelgeleri çerçevesinde 2022-2023 sezonunda Batman’da yapılacak olan herhangi bir çeşit sportif müsabakanın metin benzeri şekilde ve uluslararası kurallara uygun namına yapılması için alınacak güvenlik tedbirlerinin görüşüldüğü “İl Spor Düzenlilik Oturmuş Toplantısı” Vali Ekrem Canalp başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Güvenlik Müdürlüğü Çevik Güç Şube Müdürü tarafından Batman’da yapılacak sportif müsabakalarda alınması gereken önlemlere ait yapılan brifing sunumuyla başlayan toplantıda; 4 Eylül Pazar haset Batman Bakir Şehir Stadı’nda Batman Petrolspor ile Nazili Belediyespor takımları arasında oynanacak maçta alınacak asayiş tedbirler görüşüldü.

Valilik derinti salonunda yapılan toplantıya; Cumhuriyet Başsavcısı Meram Şahingöz, Ilbay Yardımcısı Şükrü Alperen Göktaş, İl Inanma Müdürü Köroğlu Kıraç, Spordan Mesul Cumhuriyet Savcısı Ferhat Uraslı, İl Güllabi Başkan Vekili Mümessil Albay Abidin Ertaş, İl Umumi Sedir Başkanı ve Batman Petrolspor Kulüp Başkanı Abdulvahap Deniz Kazı, ilgili gelgel müdürleri, Spor Güvenliği Fasıl Amirliği Temsilcileri, TFF, TSYD ve ASFK temsilcileri katıldı. – BATMAN

Share: